„Неверојатна изведба во живо“ – Нашата евровизиска претставничка ги воодушеви присутните во Израел (фото+видео)

„Навистина ми беше чест што ја имав можноста да те следам во живо, го имаш мојот глас и моето срце“ - велат дел од присутните што имаа можност да ја слушнат Андреа Коевска на настапот во Израел, каде повеќе евровизиски претставници се собраа за да ги промовираат своите песни.

neverojatna-izvedba-vo-zhivo-prisutnite-so-pozitivni-kritiki-za-mokjnata-izvedba-na-andrea-vo-izrael-01.jpg

Евровизија 2022 е речиси на прагот. Пред конечниот настап во Торино, повеќе евровизиски претставници се собраа во Израел во Арената Менора Мистичим, каде во рамки на концертот Israel Calling 2022 ги промовираа претставничките песни.

Меѓу 24-те претставници беше и нашата Андреа Коевска која имаше моќна изведба на песната Circles пред преполната сала во Тел Авив.

Голем број од присутните во арената упатија позитивни критики и коментари на нејзиниот Инстаграм профил каде таа објави повеќе фотографии од гостувањето во Израел.

„Беше толку добро синоќа, што навистина ми беше чест што ја имав можноста да те следам во живо. Го имаш мојот глас и моето срце. Многу љубов од Израел“.

„Твојата изведба во живо е неверојатна, уште еднаш беше неверојатна“.

„Беше фантастична“.

„Оваа песна заслужува да влезе во финале...“

Ова се само некои од позитивните коментари што Андреа ги доби на социјалните мрежи и под видеото од изведбата објавено на YouTube.

Инаку, годинава Евровизија ќе се одржи од 10-ти до 14-ти мај во Торино. Андреа ќе настапи 11-та по ред во втората полуфинална вечер, што ќе се одржи на 12-ти мај.

Погледнете како звучеше Circles во изведба на Андреа во Израел:

Погледнете повеќе фотографии од гостувањето на Андреа во Израел:

neverojatna-izvedba-vo-zhivo-prisutnite-so-pozitivni-kritiki-za-mokjnata-izvedba-na-andrea-vo-izrael-02.jpg

neverojatna-izvedba-vo-zhivo-prisutnite-so-pozitivni-kritiki-za-mokjnata-izvedba-na-andrea-vo-izrael-03.jpg

neverojatna-izvedba-vo-zhivo-prisutnite-so-pozitivni-kritiki-za-mokjnata-izvedba-na-andrea-vo-izrael-04.jpg

neverojatna-izvedba-vo-zhivo-prisutnite-so-pozitivni-kritiki-za-mokjnata-izvedba-na-andrea-vo-izrael-05.jpg

neverojatna-izvedba-vo-zhivo-prisutnite-so-pozitivni-kritiki-za-mokjnata-izvedba-na-andrea-vo-izrael-07.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Стефан Спирковски, по несреќата со АТВ на Караџица, се огласи од болница: „Се тумбавме во провалија,... „Вчера како што знаете бевме со квадови на Караџица односно до Бегово поле. И на...
Позитива на денот: Македонка го вдоми магарето Марга на својот ранч, за да му даде поубав живот (фот... „Добредојде Марга во нашата банда... Марга случајно ја видов пред 2 месеци... На...
„Двете девојки на мојот живот“ - Актерот Висар Вишка стана татко по вторпат, ја доби ќерката Хана „Хана Вишка, родена на 24 август 2022 година во 12:50 во Белград. Двете девојки ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg