Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Македонската дизајнерка Ива Спасовска на патување во Шведска - на посета кај нашата инфлуенсерка Марис (фото)

Најдобрите другарки, облечени во стајлинзи во впечатливи бои, уживаат во главниот град на Шведска. Марис веќе извесен период живее во оваа држава, а Ива Спасовска е на посета кај неа.

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-01.jpg

Македонската инфлуенсерка Марис пред извесен период се пресели во Шведска, а сега на посета кај неа е нашата дизајнерка Ива Спасовска.

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-02.jpg

Ива во описот на фотките од Стокхолм напиша дека ужива во миговите со нејзината најдобра пријателка.

Двете се облечени во впечатливи смело искомбинирани бои, нешто што е типично за Марис.

Марис живее во Шведска со сопругот, но свадбата која се случи неодамна беше во Македонија.

Фотографии од патувањето на Ива Спасовска во Шведска:

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-09.jpg

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-07.jpg

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-06.jpg

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-05.jpg

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-04.jpg

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-12.jpg

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-11.jpg

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-10.jpg

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-08.jpg

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-07.jpg

makedonskata-dizajnerka-iva-spasovska-i-influenserkata-maris-uzhivaat-vo-shvedska-foto-06.jpg

Повеќе фотографии од животот на Марис во Шведска на следната страна...Би можело да ве интересира:

Македонската Барби со совршени фотографии од одморот во Грција (фото) Од впечатливи костими за капење до бели, куси летни фустанчиња, Калтрина изгледа...
Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Антониа Гиговска во најелегантното издание досега - блеска во раскошна тоалета на настан (фото) Без накит, но со фустан кој говори сам за себе доволно, Антониа Гиговска блесна ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg