5 ресторани во Радожда, каде јадењето риба со поглед кон Охридското Езеро е посебно искуство

Ресторани на платформа со саксии натежнати цвеќе, спектакуларен поглед кон Охридското Езеро и највкусна риба... Радожда е едно од најубавите места во Македонија, се согласувате ли?

5-restorani-vo-radozhda-kade-jadenjeto-riba-so-pogled-kon-ohridskoto-ezero-e-posebno-iskustvo-01.jpg

За мене селото Радожда на брегот од Охридското Езеро е едно од најубавите места во Македонија, а најзаслужни за неговиот шарм се рибните ресторани на платформа на брегот од езерото со многу цвеќе, вкусни специјалитети и спектакуларен поглед.

Да се јаде риба во Радожда е посебно искуство, а верувам дека многумина од вас веќе го направиле тоа или пак редовно го практикуваат.

Да се посети Радожда барем на еден ден во текот на летната сезона е задолжително, но и пролетта е совршено време за ваква екскурзија.

Зајдисонцата во Радожда пак се приказна сама по себе...

Прочитајте и „Бев во Радожда - ловев риба, се качив во црквичката во карпа и не можев да се наситам од глетката“

Фото-докази дека рестораните во Радожда се неверојатно доживување:

Вила Радожда

Два Бисера

Ресторан Динга

https://www.instagram.com/p/CC1v1OmpFY2/

Ресторан Мариј Блаж

Ресторан Езерски Рај

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 локали за викенд релаксација, кои се доказ дека енотуризмот во Македонија е на одлично ниво Ако сте за вкусен оброк и чаша вино со поглед кон лозје во прекрасна природа, то...
7 ресторани во природа низ Македонија, кои се рај за очи и душа Уживање среде зеленило во сенка од стотици години стари дрвја, додека температур...
Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg