Пар од Неготино со спектакуларна забава покрај базен го откри полот на детето (фото)

„Јас работам како организатор на настани, па токму затоа сакав овој убав миг од нашите животи да биде убаво организиран во pool bar-oт во нашиот семеен хотел...“, вели Памела од Неготино за CRNOBELO.com.

par-od-negotino-so-spektakularna-zabava-kraj-bazen-go-otkri-polot-na-deteto-foto-01.jpg

Памела и Борче од Неготино имаа спектакуларна забава по повод откривањето на полот на нивното прво детенце.

par-od-negotino-so-spektakularna-zabava-kraj-bazen-go-otkri-polot-na-deteto-foto-06.jpg

Забавата беше покрај базен, со срце направено од балони, мафини и мечиња.

par-od-negotino-so-spektakularna-zabava-kraj-bazen-go-otkri-polot-na-deteto-foto-05.jpg

par-od-negotino-so-spektakularna-zabava-kraj-bazen-go-otkri-polot-na-deteto-foto-03.jpg

Тие се заедно веќе 9 години, а во брак стапиле минатото лето.

par-od-negotino-so-spektakularna-zabava-kraj-bazen-go-otkri-polot-na-deteto-foto-04.jpg

Од сината боја која излегува од кутијата се гледа дека парот очекува синче.

par-od-negotino-so-spektakularna-zabava-kraj-bazen-go-otkri-polot-na-deteto-foto-07.jpg

Памела за CRNOBELO.com вели:

„Јас работам како ‘event planner’ (организатор на настани), па токму затоа сакав овој убав миг од нашите животи да биде убаво организиран. Со девојките од мојот тим навистина се потрудивме. Забавата се случи во pool bar-oт во нашиот семеен хотел во Неготино ‘Pamela’.“

par-od-negotino-so-spektakularna-zabava-kraj-bazen-go-otkri-polot-na-deteto-foto-08.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар од Пакистан ја посети Македонија: „Ќебапчиња во чаршија, пештерата Врело – уживавме во вашиот гл... Пар со потекло од Пакистан, кој живее во САД, ја посети Македонија. За CRNOBELO....
Планината Китка е како сцена од зимска бајка (фото) Дрвени куќички прекриени со снег на покривите, гранки од дрвја натежнати од снег...
Туна Сејдиу на патување во Дубаи со двете деца - восхитена од највисокото панорамско тркало на свето... 36-годишната пејачка ужива со двата сина во Дубаи, со чаша шампањ и поглед кон н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg