Бајковити свадбени фотографии на Жарко Димоски - невестата во венчаница со шлиц, тој во специфично одело

По медениот месец на Малдиви, парот објави професионални фотографии од нивната бајковита свадбена прослава, на која и Александар Тарабунов се фати за микрофонот, а забавата продолжи до раните утрински часови со диџеј.

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-01.jpg

Актерот и водител Жарко Димоски пред извесен период направи прекрасна свадба со својата сакана Андреа. Парот славеше до раните утрински часови со најблиските, а старосват на Жарко му беше неговиот колега, актерот Едмонд Сотир.

Да се потсетиме дека Жарко и Андреа на 10.08.2020 објавија фотографии и видеа од Ровињ со кои открија дека нивното „засекогаш“ почнува во тој миг, но очигледно за свадбената церемонија чекаа да се смири ситуацијата со пандемијата за да можат да прослават во поголем круг.

По медениот месец на Малдиви, парот објави професионални фотографии од свадбената церемонија.

На нивниот голем ден невестата е во венчаница со шлиц, а Жарко во специфично одело.

Уникатни и свои, тие славеа во кругот на саканите, меѓу кои беа Александар Тарабунов, Атанас Атанасовски, Александар Михајловски и низа други јавни личности.

Потоа забавата продолжи со диџеј.

Како изгледаше свадбената церемонија на Жарко и неговата избраничка:

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-02.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-03.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-04.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-05.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-06.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-07.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-08.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-09.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-10.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-11.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-12.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-13.jpg

sovrshenite-svadbeni-fotki-na-zharko-dimoski-nevestata-vo-venchanica-so-shlic-toj-vo-specifichno-odelo-14.jpg

На следната страна фотографии од свадбениот танц и забавата со гостите во ресторанот...Би можело да ве интересира:

Миа Костова со искрени фотки во долна облека - на двете има по 69kg: „Бев дебела, тромава, со милион... „Врвот на тоа да се гадам од себе беше летово во Дерми и имам фотографии кои ушт...
Миа Костова го трансформираше телото за два месеца: „Тежината е иста, но формата сѐ подобра“ Миа Костова докажа дека со упорност и дисциплина сè е можно и објави фотки од тр...
Аделина Тахири и сопругот како излезени од модно списание – по луксузниот одмор во Грција, уживаат в... Бодрум, Миконос, Парос, луксузна јахта, скапи ресорти, забави на плажа, брендира...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg