Драган Спасов Дац ги објави најемотивните мигови од свадбата на синот Јаков (фото+видео)

Фотографија од првиот танц на младенците Јаков и Софија Спасов, танцот со сопругата Весна, но и емотивно видео во кое им посвети песна на неговите деца... Актерот Драган Спасов Дац денес објави повеќе емотивни моменти од свадбата на неговиот син.

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-01.jpg

Јаков Спасов, синот на познатиот македонски актер Драган Спасов Дац кој исто така ги следи стапките на својот татко и работи како актер, вчера (27.05) стапи во брак со неговата сакана Софија Христова, сега веќе Софија Спасов.

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-03.jpg

Гордиот татко Драган, не ја крие радоста па на својот профил на Фејсбук сподели повеќе фотографии со кои ги долови емотивните моменти од свадбата.

До заедничката фотографија со младенците и со синот Стефан и ќерката на неговата сопруга Весна, Јана, тој напиша:

„Ова се сите мои деца“.

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-09.jpg

Актерот објави и емотивно видео од свадбата, каде ја отпеа познатата песна од Ѓорѓе Балашевиќ, Uspavanka za dečaka.

„Има нешто што не можеш да напишеш, затоа што веќе е напишано. Но затоа можеш да го отпееш. Само за Јаков, Стефан, Јана и Софија!“ – напиша тој до видеото.

Видеото погледнете го на следниот линк.

Прочитајте и Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана Софија

Повеќе фотографии од свадбата во продолжение:

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-02.jpg

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-04.jpg

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-05.jpg

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-06.jpg

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-07.jpg

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-08.jpg

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-10.jpg

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-11.jpg

dragan-spasov-dac-gi-objavi-najemotivnite-migovi-od-svadbata-na-sinot-jakov-foto-video-12.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...
Јаков Спасов, синот на Дац, и сопругата Софија на меден месец на Исланд објавија дека очекуваат бебе Парот кој стапи во брак во мај годинава периодов ужива на патување во Исланд, а ...
Вирален статус на Драган Спасов Дац: „Скопје мое, те плукаат ли? Но, им кажа ли за плажите на Вардар... „Скопје, им кажа ли за плажите на Вардар? За корзото на плоштад и за корзот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg