Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветеринар (фото)

Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави дека нашол некое животинче паднато во дворот на некоја фабрика и ми рече дека едвај дише и беше испаничен што да прави. Кога ми го донесе сфатив дека станува збор за куна, но за жал беше речиси мртва. Почнав да ѝ давам млеко со цуцла, витамини, ја однесов на ветеринар, почнав да ја чувам...“, открива тој за CRNOBELO.com.

human-dechko-od-bitola-spasi-kuna-koja-bila-rechisi-mrtva-i-daval-mleko-so-cucla-ja-odnel-na-veterinar-foto-01.jpg

Јове Ѓоргиевски (31) од Битола е хуман дечко кој го прогласуваме за херој и позитива на денот.

Тој по повик од пријател ѝ го спасил животот на една куна, која сега го гледа како мајчинска фигура.

human-dechko-od-bitola-spasi-kuna-koja-bila-rechisi-mrtva-i-daval-mleko-so-cucla-ja-odnel-na-veterinar-foto-02.jpg

За CRNOBELO.com Јове открива детали за хуманиот гест:

„Еден другар ми се јави дека нашол некое животинче паднато во дворот на некоја фабрика и ми рече дека едвај дише и беше испаничен што да прави. Му реков да го земе и да ми го донесе.

Кога ми го донесе сфатив дека станува збор за куна, но за жал беше речиси мртва

.human-dechko-od-bitola-spasi-kuna-koja-bila-rechisi-mrtva-i-daval-mleko-so-cucla-ja-odnel-na-veterinar-foto-05.jpg

Почнав да ѝ давам млеко со цуцла, витамини, ја однесов на ветеринар, почнав да ја чувам и сега е одлично.

human-dechko-od-bitola-spasi-kuna-koja-bila-rechisi-mrtva-i-daval-mleko-so-cucla-ja-odnel-na-veterinar-foto-08.jpg

human-dechko-od-bitola-spasi-kuna-koja-bila-rechisi-mrtva-i-daval-mleko-so-cucla-ja-odnel-na-veterinar-foto-03.jpg

Таа како животно е доста агресивна во природата, но со мене е многу приврзана и само да ми го слушне гласот чувствува како мајка ѝ да доаѓа.

human-dechko-od-bitola-spasi-kuna-koja-bila-rechisi-mrtva-i-daval-mleko-so-cucla-ja-odnel-na-veterinar-foto-04.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дечко од Радовиш ја запроси саканата во пустина во Дубаи на роденденско патување (фото) „Дубаи беше една од најпосакуваните дестинации како избор за роденденско патувањ...
Дечко од Кочани ја запроси саканата на јахта под Босфорскиот Мост во Истанбул (фото) „Истанбул е град со посебно значење за нас, бидејќи токму таму ни беше првото па...
Дечко, што посетил 32 земји, остана да живее во Македонија извесен период - како ја доживува? (фото) „Уште не ми се верува дека одлучив да живеам во Скопје во наредните 3 месеци. Но...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg