Се омажи Јана Серафимова, Викторија Лоба деверица на свадбата кај мајка ѝ: Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм деновиве?

Спортската новинарка Јана Серафимова блескаше од среќа на својот свадбен ден, но и мајката на Викторија Лоба беше неверојатна невеста во Охрид викендов. Се разбира, пејачката ѝ беше најголема поддршка, облечена во син фустан како една од девериците. Александар Белов направи кршетвка на ќерката, а Живкица Каленикова го прослави 44-тиот роденден на плажа.

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-01.jpg

Спортската новинарка Јана Серафимова беше прекрасна невеста викендов. Во фустан од дизајнерката Антонија Ристовска таа му кажа „да“ на својот сакан Горан.

Викторија Лоба, пак, беше деверица на свадбата на нејзината мајка Татјана, која се одржа во Охрид во црквата Светa Софија. За оваа пригода пејачката носеше син фустан, а нејзината мајка блескаше во бела венчаница со вел на главата.

Елена Стефановска уживаше на службено патување на Сардинија, Италија.

Што правеа македонските ѕвезди деновиве?

Викторија Лоба 

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-09.jpg

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-14.jpg

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-13.jpg

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-12.jpg

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-11.jpg

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-10.jpg

Јана Серафимова 

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-03.jpg

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-05.jpg

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-04.jpg

Александар Белов

se-omazhi-jana-serafimova-viktorija-loba-deverica-na-svadbata-kaj-majka-i-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-denovive-02.jpgфото: Фејсбук Александар Белов

Димитар Андоновски

Живкица Каленикова

Мартија Станојковиќ

Елена Стефановска

Уште 6 ѕвезди на следната страна...Би можело да ве интересира:

Викторија Лоба со партнерот на скијање на Копаоник - специјалитети, топла бања и љубов (фото) Викторија Лоба со години е во љубовна врска со саканиот Ѓорѓи, но ова е ретка пр...
Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...
6 места во Скопје со чиа пудинзи кои прво се сликаат, па се јадат Чиа пудингот одлично се вклопува во изговорот „немам време да појадувам,“ па веќ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg