Антониа Гиговска беше гостинка во Амиџи Шоу – направи мал лапсус и шега на своја сметка, но отпеа маестрално (фото+видео)

Во краток фустан во тиркизна боја и длабоко деколте со синџирче меѓу градите, Антониа Гиговска блесна во емисијата „Амиџи Шоу“, и уште еднаш ја воодушеви публиката со своите гласовни способности, а со еден мал лапсус ги насмеа фановите, но и сама се пошегува на своја сметка. 

antonia-gigovska-beshe-gostinka-vo-amidji-shou-napravi-mal-lapsus-i-shega-na-svoja-smetka-no-otpea-maestralno-foto-video-01.jpg

Нашата пејачка Антониа Гиговска полека но сигурно ја освојува сцената во регионот, па синоќа (05.07) гостуваше во емисијата Амиџи Шоу на Огнен Амиџиќ во Србија.

На гостувањето таа блесна во тиркизен фустан со длабоко деколте, а уште еднаш ја воодушеви публиката со одличните вокални способности.

antonia-gigovska-vo-tirkizen-fustan-so-dlaboko-dekolte-blesna-vo-amidji-shou-02.jpg

Антониа во емисијата ја отпеа српската верзија на Полско цвеќе од Тоше Проески, а во дует со Мирза Селимовиќ ја отпеаја и песната Mora da je ljubav.

Погледнете го видеото од изведбата:

Освен што пееше, Антониа во емисијата имаше предизвик да преведува поими на македонски јазик, а на социјалните мрежи стана хит поради еден мал лапсус.

Огнен Амиџиќ сакаше да се пошегува на сметка на македонскиот јазик и ѝ постави неколку прашања на Антониа за тоа кои се правилните македонски изрази:

- Како на македонски се вика слатко во тегла? – ја праша Огнен Антониа, а таа брзо одговори:

- Компот...

Иако во емисијата стоеше цврсто до одговорот, очигледно Антониа малку подоцна ја согледала малата грешка, па на Инстаграм Стори и самата објави фотографија до која напиша:

„Добро најјака бев со слатко во тегла - компот“.

antonia-gigovska-vo-tirkizen-fustan-so-dlaboko-dekolte-blesna-vo-amidji-shou-05.jpg

antonia-gigovska-vo-tirkizen-fustan-so-dlaboko-dekolte-blesna-vo-amidji-shou-07.jpg

Погледнете го видеото:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Не мислам дека сликава е вулгарна“ - Антониа Гиговска во топлес издание со предлог да го промени им... „Веќе подолго време размислувам да го променам своето име, па што мислите моето ...
Македонски јутјубери му го разубавеа денот на бездомник: Реакцијата на чичко Ванчо кога доби 20.000 ... „Не, не сакам да ги земам овие пари, дајте ги на некој друг“ - вели бездомникот ...
Антониа Гиговска со тетоважа на вратот „Бакни тука“ и полутанга бикини на одмор во природно издание По тетоважата под градите, на рамото, на раката, Антониа Гиговска има и тетоважа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg