Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


7 рибни ресторани низ Македонија во предели со прекрасна природа

Нема ништо повкусно од тазе уловена риба, испечена на скара и залиена со чаша бело студено вино во рибник среде прекрасна природа... А такви? Ги има многу низ Македонија, од велешко и битолско до Богданци и Македонски Брод, погледнете дел од нашите најубави рибници... Сите хедонисти веднаш ќе направат план.

7-ribni-restorani-vo-prekrasna-priroda-niz-makedonija-01.jpg

Ако и вам како мене ви е здодеано од сивиот асфалт во градовите, тогаш овие рибни ресторани низ Македонија ќе ви дојдат како одлична идејка за викенд бегство.

Со тазе и одлично приготвена риба, во  прекрасна атмосфера среде зеленило и со одлично уредени летниковци, тие се вистински мевлем за душа.

Дел од рибните ресторани нив Македонија, сместени во предели со прекрасна природа:

Вила Белица и рибен ресторан - околина на Македонски Брод

Рибник ресторан Оморани - велешко

Рибен ресторан Елита - Богданци

Рибен ресторан Добреноец - кичевско

Рибен ресторан Гого Монд - Ранковце (околина на Крива Паланка)

Рибен ресторан Планинска куќа - Бистрица (битолско)

Рибник ресторан Нежилово - велешко

Прочитајте и 5 ресторани во Радожда, каде јадењето риба со поглед кон Охридското Езеро е посебно искуство

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 ресторани во Радожда, каде јадењето риба со поглед кон Охридското Езеро е посебно искуство Ресторани на платформа со саксии натежнати цвеќе, спектакуларен поглед кон Охрид...
Рај за сите вљубеници во пиво: 6 локали во Скопје со најголем избор на пива Ги обожаваме пивата со македонско сонце, но и пиво од Чешка и Германија секогаш ...
7 локали во Скопје каде ќе ви послужат десерти ремек-дела Слатко совршенство на чинија е премалку за да се опишат овие десерти ремек-дела....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg