Ивона Јо го прослави 26-иот роденден со нов имиџ, откако драстично ослабе: „Горда сум на себе“

Драстично ослабена по операцијата на желудник, со променет имиџ и со блескава насмевка, Ивона Јо го прослави својот 26-ти роденден, во кругот на најблиските, кои ѝ приредија изненадување со торта, балони и огномет. 

ivona-jo-go-proslavi-26-iot-rodenden-so-nov-imidj-otkako-drastichno-oslabe-gorda-sum-na-sebe-01.jpg

Кумоновката Ивона Јо периодов е многу активна на музичко поле и редовно настапува низ градовите во Македонија, каде публиката останува воодушевена од нејзините гласовни способности.

Минатата вечер таа ја одвои за да го прослави својот роденден со најблиските, кои ѝ направија прекрасно изненадување со торта, балони и огномет.

Таа објави видео од изненадувањето и фотки со роденденската торта, а во описите напиша:

„Секоја година од свој 14 ти роденден имав една иста желба. Да сфатам што сакам во животот и моето здравје се подобри. I did it!

Збогум 25 - добро ми дојде 26. Оваа година конечно после 10 години замислив различна желба. Внимавајте што посакувате можеби еден ден ќе тропне на вашите врати.

Пс. Ивона горда сум на тебе. За се’ што стори за себе оваа година.“

ivona-jo-go-proslavi-26-iot-rodenden-so-nov-imidj-otkako-drastichno-oslabe-gorda-sum-na-sebe-02.jpg

ivona-jo-go-proslavi-26-iot-rodenden-so-nov-imidj-otkako-drastichno-oslabe-gorda-sum-na-sebe-04.jpg

„А што ти треба повеќе во животот? Насмевки неколку околу тебе. Мир. И убави луѓе во душа во твоето секојдневие. Ви благодарам за еден од поубавите родендени во мојот живот. Желбата е замислена!“

Откако драстично ослабе по операцијата на желудник, Ивона го промени и имиџот, па сега е препознатлива по косата која ја носи залижана наназад.

Како изгледаше Ивона во 2021 на прославата за 25-иот роденден:

Како изгледа денес, со полни 26 години и со исполнета желба - да направи целосна лична промена:

ivona-jo-go-proslavi-26-iot-rodenden-so-nov-imidj-otkako-drastichno-oslabe-gorda-sum-na-sebe-03.jpg

Повеќе фотки од Ивона: 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Старата скопска чаршија доби нов изглед - ви се допаѓа ли? (фото) Шармот на Старата скопска чаршија е надополнет со платна, кои даваат уникатен из...
Позитива на денот: По трите лавчиња, во Скопје ЗОО се родија лемур и лама (фото) Покрај трите лавчиња, скопската Зоолошка градина има уште две нови бебиња – лему...
Градскиот парк во Скопје е розова пролетна бајка (фото) Инстаграмџиите не можат да се наситат од пролетната атмосфера во Градскиот парк....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg