Вук е копија на мама Тијана – како изгледаат децата на македонските познати личности?

Дарио Панковски има прекрасни, веќе возрасни син и ќерка, Миа Костова постојано споделува фотки со својата гордост Андрија кој оди во основно училиште, а синот на Тијана Дапчевиќ е копија на мама - како изгледаат децата на македонските познати личности?

vuk-e-kopija-na-mama-tijana-kako-izgledaat-decata-na-makedonskite-poznati-lichnosti-01.jpg

Голем дел од македонските познати личности немаат проблем со јавно споделување на фотки од своите деца, кои се нивна најголема гордост. 

Некои од нив споделуваат моменти од детската игра со нив, други пак, веќе имаат повозрасни деца кои се изградени во самостојни личности и го тераат својот животен пат, но често уживаат во нивното друштво. 

Секој момент помеѓу родителите и децата вреди злато, а преку Инстаграм профилите на ѕвездите, имаме можност да ѕирнеме во нивните семејства. 

Во продолжение фотки од дел од македонските ѕвезди со нивните деца, а вие проценете дали „крушата под круша паѓа“:

Сара Мејс

Тамара Тодевска

Дани Димитровска

Пере Нокаут

Ламбе Алабакоски

Лила Филиповска

Туна Сејдиу

https://www.instagram.com/tunasejdi/

Уште 7 ѕвезди на следната страна...Би можело да ве интересира:

Миа Костова со искрени фотки во долна облека - на двете има по 69kg: „Бев дебела, тромава, со милион... „Врвот на тоа да се гадам од себе беше летово во Дерми и имам фотографии кои ушт...
Миа Костова го трансформираше телото за два месеца: „Тежината е иста, но формата сѐ подобра“ Миа Костова докажа дека со упорност и дисциплина сè е можно и објави фотки од тр...
„Ти ме правиш среќна“ - Катарина Ивановска никогаш посекси, во аутфит со отсечоци кај градите „Едноставните работи кои ти ги правиш за мене секојдневно ми го прават денот уба...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg