„Поразителен став од страна на жена“ - Кристина Димитри стана мета на критики по изјава во македонска емисија (видео)

„Ова е жално што го слушам од устата на една жена“, „Не, не, не. Поразителен став од страна на жена. Буквално сум без зборови и не коментирам понатаму“... Се дел од осудувачките коментари за изјавата на пејачката Кристина Димитри дека жената не може да е рамноправна со мажот.

porazitelen-stav-od-strana-na-zhena-kristina-dimitri-stana-meta-na-kritiki-po-izjava-vo-makedonska-emisija-video-01.jpg

Пејачката Кристина Димитри гостуваше во емисијата „Нешто конкретно“ на Снеже Велков, каде зборуваше на разни теми.

View this post on Instagram

A post shared by KRISTINA DIMITRY (@kristina.dimitry)

Но, една нејзина изјава во емисијата ги разлути жените и таа стана мета на онлајн критики.

https://www.instagram.com/p/Cktz2EiI7sB/

Изјавата на Кристина која вирално се споделува:

„Мажот треба да си има поголема слобода.

Жената сепак треба да се знае дека е жена и да си има некои граници.

Жената не може да е рамноправна со мажот, иако се бориме ние.

Не можеме ние физички да се пресметаме, ете да одиме во војна...“

porazitelen-stav-od-strana-na-zhena-kristina-dimitri-stana-meta-na-kritiki-po-izjava-vo-makedonska-emisija-video-02.jpg

На ова дел од коментарите од девојки и жени на социјалните мрежи се:

„Не, не, не. Поразителен став од страна на жена. Буквално сум без зборови и не коментирам понатаму“ – Дона Неделковска

porazitelen-stav-od-strana-na-zhena-kristina-dimitri-stana-meta-na-kritiki-po-izjava-vo-makedonska-emisija-video-01_1.jpg

„Ова е жално што го слушам од устата на една жена“ – Маја Кикириткова

porazitelen-stav-od-strana-na-zhena-kristina-dimitri-stana-meta-na-kritiki-po-izjava-vo-makedonska-emisija-video-02_1.jpg

Инаку оваа изјава е дел од одговорот на Кристина на прашањето од Снеже Велков „Штo го валка образот на една жена најмногу?“, кој започнува вака:

„Најмногу? Па, нормално, колку таа има морална вредности. Бидејќи кај мажот може тој да е неморален до утре, но тој секогаш ќе биде фраер и опасен, а жената не. Но, до некаде јас го поддржувам тоа и...“

Потоа оттука продолжува горната изјава која ги поттикна реакциите, и на крај Кристина завршува со тоа дека жената треба да биде дама и така да биде третирана од мажот.

Нејзиното гостување во емисијата „Нешто конкретно“, прашањето е од 29-та минута:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кристина Димитри во златен аутфит со танга, Калиопи со мајка ѝ: Што прават македонските ѕвезди на И... Кристина Димитри, во стилот на Јелена Карлеуша, настапи во провокативен аутфит в...
Кристина Димитри за односот со бившиот сопруг: „Син ми нема полубрат, ниту брат – фамилијата е таа с... „Фамилијата е таа со која растеш“ – рече Кристина Димитри на прашањето дали Дани...
Стефан Лазаров прави свадба со Марта - бели гулаби пред црква, традиционални обичаи: „По 7 години вр... „Во врска сме скоро 7 години. Се запознавме во 2016-та година, Марта беше сè ушт...
Борко Ристовски за татковството: „Маж што никогаш не сменил пелена на детето или не му спремил млеко... „Маж кој никогаш не сменил пелена, не направил млеко за своето че...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Кристина Арнаудова за 7-иот роденден на синот се потсети на породувањето: „Немаше слободна сала, маж... „Почнаа контракции… си викам, имам време ок е, не е можно толку брзо да се случи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg