Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Црна торта, шампањ, дрес код: Раскошен тематски 30-ти роденден на Македонка во хотел во Цирих (фото)

„Забавата беше на тема збогување со 20-тите, односно „RIP to my 20s“, сите беа облечени комплетно во црно, а половина од моите гости беа од блогерскиот свет и обожаваат да се фотографираат и да креираат контент, па затоа се погрижив да има и фотографи и сниматели“, споделува за CRNOBELO.com Бети Стојанова, архитект, по потекло од Виница, која повеќе од 6 години живее во Базел.

crna-torta-shampanj-dres-kod-raskoshen-tematski-30-ti-rodenden-na-makedonka-vo-hotel-vo-cirih-foto-01.jpg

Бети Стојанова, архитект, по потекло од Виница, повеќе од 6 години живее во Базел, Швајцарија.

Таа го прослави својот роденден на 24.11 со вечера дома со најблиските членови на семејството, а на 26.11 направи роденденска забава за пријателите во хотел во Цирих, од која сподели фотографии и на нејзиниот Инстаграм профил, со повеќе од 16.000 следбеници.

crna-torta-shampanj-dres-kod-raskoshen-tematski-30-ti-rodenden-na-makedonka-vo-hotel-vo-cirih-foto-06.jpg

За CRNOBELO.com Бети открива нешто повеќе околу идејата и организацијата на забавата:

„Забавата беше во „The Tower Suite“ во склоп на „Ameron“ хотелот, каде имавме голема тераса со поглед кон Циришкото Езеро.

crna-torta-shampanj-dres-kod-raskoshen-tematski-30-ti-rodenden-na-makedonka-vo-hotel-vo-cirih-foto-12.jpg

Програмата беше:

18:15 пречекување на гости и аперитив во „Suite“

19:45 вечера во ресторанот „Studio Bellerive“, кој е во склоп на истиот хотел
*За сите имаше две предјадења и главно јадење, а на менито, поради неколку мои пријатели вегетаријанци, покрај опција со месо, имаше и веге опција.

21:30 шампањ и афтерпарти со шампањ и торта повторно во „Suite“

crna-torta-shampanj-dres-kod-raskoshen-tematski-30-ti-rodenden-na-makedonka-vo-hotel-vo-cirih-foto-04.jpg

Темата на забавата беше: „RIP to my 20s“ (збогување со 20-тите години).

crna-torta-shampanj-dres-kod-raskoshen-tematski-30-ti-rodenden-na-makedonka-vo-hotel-vo-cirih-foto-08.jpg

Дрес кодот беше сите да се облечени комплетно во црно, а за декорациите бев задолжена јас со неколку мои најблиски пријатели.

crna-torta-shampanj-dres-kod-raskoshen-tematski-30-ti-rodenden-na-makedonka-vo-hotel-vo-cirih-foto-07.jpg

Имав околу 25-30 гости од кои половина беа од блогерскиот свет и обожаваат да се фотографираат и да креираат контент, па затоа се погрижив да има и фотографи и сниматели присутни во текот на целата вечер.

crna-torta-shampanj-dres-kod-raskoshen-tematski-30-ti-rodenden-na-makedonka-vo-hotel-vo-cirih-foto-14.jpg

Интересен детаљ на прославата беа црните очила за сонце, кои ги обезбедив јас за фотографирање, бидејќи беа идеално доловување на темата на забавата „RIP to my 20s“.

crna-torta-shampanj-dres-kod-raskoshen-tematski-30-ti-rodenden-na-makedonka-vo-hotel-vo-cirih-foto-05.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Нова утринска снежна бајка на Попова Шапка среде јануари (фото) Скијачите и вљубениците во зима копнеат по снег годинава, но ски центрите како м...
Есенски украсен хотел во Претор со поглед кон езерото, кој ќе ви го врати мирисот на детство (фото) Во Претор одев на одмор во основно училиште и за ова место ме врзуваат најубави ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg