Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Разубавен син на мајка“ - Весна Петрушевска сподели фотка од синот, па напиша емотивна објава за роденденот на Тоше Проески

Весна Петрушевска сподели најубави и најтажни емоции едновремено – радоста за нејзиниот пораснат син Кирил во САД, но и тагата на денот на роденденот на Тоше Проески. „Денес ќе имаше 42...“, ја започна таа емотивната посвета за Тоше. По истиот повод се огласи и сестрата на Тоше.

razubaven-sin-na-majka-vesna-petrushevska-spodeli-fotka-od-sinot-pa-napisha-i-emotivna-objava-za-rodendenot-na-toshe-proeski-01.jpg

Весна Петрушевска на Инстаграм објави фотографија од синот Кирил, кој веќе неколку години со неговиот татко живее во САД.

razubaven-sin-na-majka-vesna-petrushevska-spodeli-fotka-od-sinot-pa-napisha-emotivna-objava-za-rodendenot-na-toshe-proeski-05.jpg

Фотографијата е направена среде снежна идила, а Весна емотивно сподели:

„Кирил Тренкоски, само се лигавам кога ќе го видам. Колку е разубавен син на мајка.“

razubaven-sin-na-majka-vesna-petrushevska-spodeli-fotka-od-sinot-pa-napisha-emotivna-objava-za-rodendenot-na-toshe-proeski-01.jpg

Таа по полноќ, односно на денешниот датум 25.01 се огласи по повод роденденот на Тоше Проески, нејзиниот, но и наш никогаш прежален ангел.

Објавата на Весна за Тоше Проески:

„Денес ќе имаше 42, сигурна сум дека ќе имаше уште 10 албуми, немаше да престанеш да пееш... Секогаш првата мисла ми е твојата насмевка, таа беше љубовна, животна приказна.

Таа насмевка гласна која го исполнуваше просторот во кој си шушкавме за работи кои само ние си ги знаевме.

И ми фалат оние образи што кога ќе ги штипнев ми остануваа во раце. Таа топлина која ја имаше во себе. Тоа ми фали.“

razubaven-sin-na-majka-vesna-petrushevska-spodeli-fotka-od-sinot-pa-napisha-emotivna-objava-za-rodendenot-na-toshe-proeski-03.jpg

По повод роденденот на Тоше се огласи и неговата сестра Дора Проеска, која сподели фотографија на Фејсбук со торта со ликот на Тоше, каде пишува: „Секој твој роденден Тоше е наша воздишка“.

razubaven-sin-na-majka-vesna-petrushevska-spodeli-fotka-od-sinot-pa-napisha-emotivna-objava-za-rodendenot-na-toshe-proeski-02.jpg

Прочитајте и „Љуби га мајка“ – Весна Петрушевска сподели фотографии од матурската на синот кој живее во САД

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Кога првпат го видов, зрачеше таква енергија, што не можам да опишам“: Членовите на Камерен Оркеста... И по 15 години од смртта на Тоше, ликот и неговото дело се вечни. Сите нови гене...
„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка „Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сак...
Марта Димоска, по мисијата на НАСА, позира во смел аутфит среде снежна бура во САД: „Ми летна шапкат... Македонката Марта Димоска позира како секси Баба Мразица среде снежна бура во СА...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg