Македонка е хит на Инстаграм со пародии: „Не сакам да работам, потребен ми е богат дечко – имам термини за нокти и коса“

„Јас не сакам дечко што ќе ми испраќа подароци на работа – јас не сакам работа. Ми треба дечко ми да ме разбере дека имам термин за нокти, имам термин за коса, термин за ботокс“ – вели во своето видео Македонка која прави пародии на Инстаграм.

ne-mi-treba-dechko-da-mi-prakja-podaroci-na-rabota-ne-sakam-da-rabotam-makedonka-hit-na-socijalnite-mrezhi-so-parodichnite-videa-01.jpg

Саркстични, смешни и зајадливи – видеата објавени на Инстаграм профилот senorita.misteriosa ќе ве насмеат до солзи.

Зад профилот стои наша Македонка која објавува видеа, а во описот на профилот пишува:

„Моите видеа не се наменети за никој, АМА ако чевличката ти е точна, тогаш носи си ја Пепелашке.“

За Валентајн таа објави едно видео, што масовно се споделува на социјалните мрежи и стана вистински хит.

„Јас не сакам дечко што ќе ми испраќа подароци на работа – јас не сакам работа. Ми треба дечко ми да ме разбере дека имам термин за нокти, имам термин за коса, термин за ботокс. Јас немам време да работам 40 часа неделно. Имам соништа што сакам да ги остварам“ – вели таа во видеото.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Señorita Misteriosa (@senorita.misteriosa)

Видеото масовно се споделува на социјалните мрежи, а коментарите за него се најразлични:

„Се надевам дека трола“, „Оваа бара богат маж“, „Се зеза бе, нели гледате“, „Ова е пародија“, „Гарант ги трола сите“ - стои во дел од коментарите под видеото што е споделено на Твитер.

Но, вистината е дека видеото е само едно од многуте пародиски содржини што авторката ги објавува на својот Инстаграм профил.

ne-mi-treba-dechko-da-mi-prakja-podaroci-na-rabota-ne-sakam-da-rabotam-makedonka-hit-na-socijalnite-mrezhi-so-parodichnite-videa-02.jpg

Во некои од другите видеа, таа споделува совети за тоа на што треба да внимавате кога бирате мажи, а целта, како што може да се види, е да се насмееме добро и да ја сфатиме иронијата на некои од ситуациите.

„Девојки ако сакате да имате успешна врска, потребни ви се само 4 работи. Најди маж што ќе те направи среќна. Најди маж што ќе ти купува подароци. Најди маж што ќе те поддржува тебе и твоите амбиции. Најди маж што е искрен и лојален. Ама, најважно од сè е овие четворица мажи да не се познаваат меѓу себе“ – вели таа во едно од видеата.

Погледнете дел од нејзините видеа во продолжение:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Скопјанката Моника кажа „да“ на Саемот за венчавки: Саканиот ја запроси на ревија, додека носеше кре... „Иако долги години сме во врска, не помислив дека мојот сегашен вереник ќе собер...
Миа Костова славеше Св. Никола - Тамара пееше за мерак на гостите, Тијана највесела од сите „Заради сите вас на масава, јас сум тоа што сум денес. Вие сте мојата сила засек...
Ивана Кнез со моќен статус за 8 Март: „Не успеав - имам кариера, но немам партнер и деца“ „Не успеав, се вклопив во шема на кариеристки. Ама ќе успеам да излезам од неа и...
Слаткар отворено за говорната маана: „На 2 години бев оставен сам во болница – кога ме зеле сум почн... „Едноствено уште како дете сум стравувал дека нема да можам да го кажам тоа што ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg