„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка

„Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сакам косата, убавото носе и насмевката. Ќе ти ги сакам очите и веѓите и трепавиците...“, гласи дел од емотивната објава на Драган Спасов Дац за приновата на синот Јаков и неговата сопруга Софија.

vnuko-moja-gaia-dragan-spasov-dac-stana-dedo-negoviot-sin-jakov-so-soprugata-dobi-kjerka-01.jpg

Актерот Драган Спасов Дац денес (02.03) ја објави среќната вест дека неговиот син Јаков станал татко. Јаков со саканата Софија ја доби ќерката Гаиа.

vnuko-moja-gaia-dragan-spasov-dac-stana-dedo-negoviot-sin-jakov-so-soprugata-dobi-kjerka-02.jpg

Парот направи свадба во мај 2022 година.

vnuko-moja-gaia-dragan-spasov-dac-stana-dedo-negoviot-sin-jakov-so-soprugata-dobi-kjerka-19.jpg

Дац ѝ посвети емотивна објава на Фејсбук на неговата внука:

„Секогаш кога ќе се роди некое чедо, земјата станува потешка за околу 3,5 килограми, станува посреќна за илјадници срцебајти, станува помудра, пољубовна поубава, понежна... така земјата прави рамнотежа со ѕвездата што се раѓа во негова чест.

Во тој миг насмевките се зголемуваат на најмалку илијадници усти, а планетата благо трепери од нивната моќ. Всушност така планетата се врти, се движи и патува низ непрегледната вселена.

Во тој миг мајката се претвора во водопад, а таткото во најсилниот вулкан за да го извикаат името на своето чедо кое ја има енергијата на своите предци!

Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа!

И сакам да знаеш дека...

Ќе ти ја сакам косата,

убавото носе и насмевката.

Ќе ти ги сакам очите,

и веѓите и трепавиците.

Ќе ти го сакам грлото,

и плачот и гласот.

Ќе ти ги сакам прстињата,

и рачињата и ноџињата

Ќе ти сакам сè

а најмногу добрината!

Твојот дедо Дац

vnuko-moja-gaia-dragan-spasov-dac-stana-dedo-negoviot-sin-jakov-so-soprugata-dobi-kjerka-03.jpg

vnuko-moja-gaia-dragan-spasov-dac-stana-dedo-negoviot-sin-jakov-so-soprugata-dobi-kjerka-10.jpg

Прочитајте и Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана Софија

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дац со емотивни фотки му го честиташе роденденот на синот Јаков, кој сега и самиот е татко „Среќен роденден Јаков“, напиша Драган Спасов - Дац и објави две емотивни фотки ...
Пар направи забава за откривање на полот на детето во паркче во Тафталиџе, со балони и нивното куче ... „Времето беше против розовите балони и како да знаеше ветерот ги дуваше баш нив ...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...
Лила и Биг Мама го истражуваат Сингапур – По влечки на аеродром, на молитва во будистички храм (фото... „Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја...
Малиот Јосиф и мама Ирина Дишовска се дома - прва фотка од Павле Камилоски со синот Ирина Дишовска, која имаше навистина активна бременост, сега веќе е дома, а музи...
Миа Костова гневна откако нејзиниот син бил жртва на врснички булинг - ѝ се обрати јавно на мајката ... „Андрија на училиште добил многу грозен коментар од дете од клас. Не од оние рег...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg