Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Гол презентер на сцената, паѓање на црвениот тепих: Забавни (и непријатни) моменти од Оскари 2024

Џон Сина се појави гол на сцената како презентер, Кирстен Данст се сопна на црвениот тепих, а Ал Пачино заборави да ги прочита номинираните за најважната категорија – најдобар филм. Како помина овогодишното доделување на Оскари 2024?

gol-prezenter-na-scenata-pagjanje-na-crveniot-tepih-zabavni-i-neprijatni-momenti-od-oskari-2024-001.jpg

Овогодишното, 96-то издание на Оскари помина релативно мирно, без големи инциденти и скандали.

Водител на настанот беше Џими Кимел, кој очекувано, кажа и неколку невкусни шеги на сметка на присутните.

Неколку актери имаа мали незгоди, како паѓање на црвениот тепих и скинати фустани, а Ал Пачино направи и голема „утка“ кога се качи на сцената како презентер.

Забавни и непријатни моменти што ги одбележаа овогодишните Оскари:

Кирстен Данст се сопна од статуа на црвениот тепих додека позираше со сопругот Џеси Племонс

Актерката Лиза Коши, пак, се сопна и падна на црвениот тепих

Многумина не беа воодушевени од воведниот монолог на водителот Џими Кимел, а на повеќето не им се допаднаа неговите шеги на сметка на Роберт Дауни Џуниор.

За потсетување, актерот имаше сериозни проблеми со зависност од дрога, а додека Кимел се шегуваше за тоа, повеќе од очигледно е дека Дауни Џуниор не е најсреќен.

Филмот Poor Things иако е фаворит на многумина, се соочува со критики поради бројните секс сцени.

Секако, Џими Кимел се пошегува и за тоа, а Ема Стоун не беше воодушевена. Сепак, некои мислат дека актерката само учествува во шегата и затоа делува налутено.

Презентер за категоријата најдобра костимографија беше Џон Сина. И, на сцената се појави потполно гол.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

11 актери кои, по многу години, повторно се облекоа како познатите ликови што ги глумеа Се сеќавате ли како изгледаше Кортни Кокс во хоророт Scream? Или Вил Смит во сер...
Леонардо ди Каприо почнал да глуми на 5 години - Кои се првите улоги на холивудските ѕвезди? Леонардо ди Каприо имал само 5 години кога првпат се појавил на телевизија, Ната...
Адам Сендлер е на врвот – Кои се најплатените актери за 2023-та? Веројатно на листата очекувате имиња како Марго Роби и Леонардо ди Каприо, но ви...
Хали Бери не се туширала, Кристијан Бејл јадел живи црви: Одвратни работи што актерите ги направиле ... За да го долови очајот на неговиот лик на затвореник во Rescue Dawn, Кристијан Б...
Мајката има 29, а синот 28 години – Филмови и серии во кои возрасната разлика на актерите е нелогичн... Сигурно знаете дека во историската драма Alexander, Анџелина Џоли ја глуми Олимп...
„Епизодата кога сите загубивме пријател“: Најзабавните моменти од „Friends“ со засекогаш омилениот Ч... Забавната игра во која Чендлер и Џои го добиваат станот на Моника и Рејчел, но и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg