Актери кои успешно одглумиле улога во спротивен пол

За улогите кои ги добиваат, актерите понекогаш треба да се трансформираат целосно – од бричење на главата, до губење килограми, или пак здебелување.

akteri-koi-uspeshno-odglumile-uloga-vo-sprotiven-pol-001.jpg

И тоа, за повеќето не претставува проблем, кога се работи за професионалци.

Но, досега неколкупати се случило актерите да добијат улога која бара од нив да го променат полот. Секако, не буквално.

Ова е листа на актери кои успешно се одглумиле улога во спротивниот пол:

Адам Сендлер (Jack & Jill, 2011)

akteri-koi-uspeshno-odglumile-uloga-vo-sprotiven-pol-04.jpg

Хилари Свонк (Boys Do not Cry, 1999)

akteri-koi-uspeshno-odglumile-uloga-vo-sprotiven-pol-05.jpg

Анџелина Џоли (Salt, 2010)

akteri-koi-uspeshno-odglumile-uloga-vo-sprotiven-pol-02_copy.jpg

Килијан Марфи (Breakfast on Pluto, 2005)

akteri-koi-uspeshno-odglumile-uloga-vo-sprotiven-pol-03.jpg

Робин Вилијамс (Mrs. Doubtfire, 1993)

akteri-koi-uspeshno-odglumile-uloga-vo-sprotiven-pol-06.jpg

Џон Траволта (Hairspray, 2007)

akteri-koi-uspeshno-odglumile-uloga-vo-sprotiven-pol-07.jpg

Патрик Свејзи (To Wong Foo Thanks for Everything, Julie Newmar, 1995)

akteri-koi-uspeshno-odglumile-uloga-vo-sprotiven-pol-08.jpg

Тони Кертис и Џек Лемон (Some Like it Hot, 1959)

akteri-koi-uspeshno-odglumile-uloga-vo-sprotiven-pol-09.jpg

Дастин Хофман (Tootsie, 1982)

akteri-koi-uspeshno-odglumile-uloga-vo-sprotiven-pol-10.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 актери кои, по многу години, повторно се облекоа како познатите ликови што ги глумеа Се сеќавате ли како изгледаше Кортни Кокс во хоророт Scream? Или Вил Смит во сер...
Леонардо ди Каприо почнал да глуми на 5 години - Кои се првите улоги на холивудските ѕвезди? Леонардо ди Каприо имал само 5 години кога првпат се појавил на телевизија, Ната...
Адам Сендлер е на врвот – Кои се најплатените актери за 2023-та? Веројатно на листата очекувате имиња како Марго Роби и Леонардо ди Каприо, но ви...
Гол презентер на сцената, паѓање на црвениот тепих: Забавни (и непријатни) моменти од Оскари 2024 Џон Сина се појави гол на сцената како презентер, Кирстен Данст се сопна на црве...
Хали Бери не се туширала, Кристијан Бејл јадел живи црви: Одвратни работи што актерите ги направиле ... За да го долови очајот на неговиот лик на затвореник во Rescue Dawn, Кристијан Б...
10 филмови кои реално ги прикажуваат битките со сериозни болести The Father премногу реално ја прикажува битката со којашто се соочуваат луѓето с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg