Вечерва во Преспав ќе гледате: Ула чува бебе, инспектор Томе се јавува на помош


Вечерва во Преспав ќе гледате: Ула чува бебе, инспектор Томе се јавува на помош

Пансионот се поплавува, а Преспавци прават термална бања, но се јавува проблем и инспектор Томе доаѓа на помош – CRNOBELO.com открива мала доза пикантерии за третата и за секоја следна епизода од Преспав. Како ви се допаднаа првите две епизоди?

vecherva-vo-prespav-kje-gledate-ula-chuva-bebe-inspektor-tome-se-javuva-na-pomosh-01.jpg

Како ви се допаднаа првите две епизоди од шестата сезона на Преспав? Подготвени сте за нови чудни случувања во пансионот вечерва?

CRNOBELO.com како медиумски поддржувач на серијата Преспав, ексклузивно ќе ви открива мала доза пикантерии од секоја следна епизода. 

За оние кои со нетрпение очекуваат да дознаат што ќе се случи во следната епизода, кратко „загревање“ за уште повозбудено да ја дочекате третата епизода...

Кога конечно ќе го „средат“ пансионот, сè личи како да е направено од хартија, целата инсталација е згрешена, па се случуваат разни незгодни ситуации, со водата и електриката.

Во пансионот доаѓа млад брачен пар со бебе. Иронични за својата љубов, ненаспани, и желни да одморат секоја можна секунда, некој постојано им го нарушува мирот.

Ула се заљубува во бебето кое ѝ го оставаат на чување, па со тоа повторно ѝ се раѓа желбата за дете.

Во пансионот се поплавува и подрумот, а Преспавци се обидуваат да го искористат тој дефект, правејќи “Термална бања“ како би привлекле туристи.

Но, се јавува проблем, а проблемот брзо се решава со Инспекторот Томе.

Погледнете ја видео најавата:

Преспав С06Е03 - Термална Бања

Трите основни правила за на базен: 1️⃣ Забрането скокање „бомба“ 2️⃣ Забрането мочање 3️⃣ Не носи некој кој нонстоп ќе вика по тебе 😄 Епизодата „Термална Бања“ вечерва во 20:15 на МРТ1. #Преспав #Сезона06

Posted by Преспав on Wednesday, December 22, 2021

Епизодата „Термална Бања“ гледајте ја вечерва во 20:15 на МРТ1.

Би можело да ве интересира:

Елса, Покахонтас: Женски ликови од Дизни кои ги рушат сите стереотипи за жените Долго време жените, без разлика дали во цртан или филм, беа претставувани како б...
Вечерва во Преспав ќе гледате: Кој е новиот симпатичен готвач во кујната на Марио? Во кујната на Марио има нов готвач, Талат се шета со кокошка, а Тони го обвинува...
Викенд предлог: Филмови со кои ќе се релаксирате и ќе заборавите на сè Смеата е добредојден гостин во сечиј дом. А, ако немате доволно од неа, тогаш то...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg