Книги кои ќе ви ја променат перцепцијата за животот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Книги кои ќе ви ја променат перцепцијата за животот

Понекогаш се наоѓаме во ситуација каде се запрашуваме на кој начин го живееме животот и колку всушност се познаваме себеси. 

 knigi koi ke vi ja promenat percepcijata za zivotot 5

Оптеретени од секојдневието исполнето со стресови и разнишан биоритам понекогаш сакаме да залутаме во природа и засекогаш да останеме таму.

Иако бараме начин како да го најдеме чувството на мир, она задоволство на постоењето и смислата на нашето постоење, забораваме да погледнеме во суштинскиот избор, поточно во самите себе.

Книгите на Ентони де Мело, Елизабет Хејџ и Екарт Тол се вистински четива кои додека ги читаме ќе си повториме: „е ова е тоа што ми требаше“.

Будење – Ентони де Мело

„Животот е тоа што ни се случува додека сме зафатени“ е една од носечките реченици на оваа кратка книга, исполнета со бесценета мудрост. Со мноштво на анегдоти и приказни, како и вежби за самопомош, Будење ќе ни го промени животот.  

 knigi koi ke vi ja promenat percepcijata za zivotot 2

Иницијација – Елизабет Хејџ

Авторката на книгата е познат спиритуалист и јога учител која се сеќава на искуствата од претходниот живот во древниот Египет. Иницијација содржи многу тајни за несекојдневно разобликување на реалноста и има моќ читателот да го вдахне со ново знаење.

 knigi koi ke vi ja promenat percepcijata za zivotot 3

Моќта на сегашниот миг – Екарт Тол

Техниките на самопомагање и подучувањата како да ги наслушнете гласовите на своите емоции ќе ве одведе во длабочините на битието за кои претходно не сте биле ни свесни дека се дел од вас.

knigi koi ke vi ja promenat percepcijata za zivotot 1

Автор: Е. Х. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што да прочитате на плажа ова лето? (прв дел) Сезоната не летни одмори започнува, а ретко кое уживање може да се спореди со чи...
5 книги кои ќе ви прават друштво додека се сончате на плажа Летото е одлично време во рака да земете некоја книга со лесна содржина, наместо...
15 книги за кои луѓето најчесто лажат дека ги прочитале Покрај многубројните филмски адаптации на светски познати романи, останува праша...