Фрижидер со книги во Зрењанин - читачко катче за разладување на главата (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Фрижидер со книги во Зрењанин - читачко катче за разладување на главата (фото)

„Разлади ја главата, отвори книжидер“ - кул идеја поради која посетителите на градската плажа во Зрењанин можат да се послужат со книга од нефункционален фрижидер на кој му нашле одлична, втора намена. 

na-plazha-vo-zrenjanin-ima-knizhider-chitachko-katche-za-razladuvanje-na-glavata-foto-01.jpg

На Facebook вирално се шири фотка од еден генијален изум - фрижидер претворен во читачко катче - идеја која може да се реализира секаде каде што има можност.

Идејата на овој начин да се збогати културната понуда на плажата потекнува од газдарицата на угостителскиот објект, а иницијативата ја прифатила и градската народна библиотека, па за почеток обезбедиле стотина книги кои може да се читаат бесплатно. 

На градската плажа на езерото Пескара во Зрењанин, во градината на едно кафуле е поставен „книжидер“.

Станува збор за фрижидер кој не е во функција, но на полиците има книги кои посетителите може да ги позајмат. Проектот се вика „излади ја главата“. – стои во описот на фотографијата.  

"Na gradskom kupalištu Peskara u Zrenjaninu kraj bašte jednog kafića postavljen je Knjižider. U pitanju je frižider koji...

Posted by Igor Čobanović on Tuesday, August 20, 2019
" data-width="630" data-show-text="true">

"Na gradskom kupalištu Peskara u Zrenjaninu kraj bašte jednog kafića postavljen je Knjižider. U pitanju je frižider koji...

Posted by Igor Čobanović on Tuesday, 20 August 2019

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 книги кои ќе ви прават друштво додека се сончате на плажа Летото е одлично време во рака да земете некоја книга со лесна содржина, наместо...
3 книги кои потврдуваат дека жената е најтврдото оревче Да се биде жена и мајка е најубавата и најтешката задача истовремено. Предизвици...
3 нови и возбудливи книги кое ќе ве пренесат во друг универзум Не можеш да си купиш среќа, но можеш да купиш многу книги, а на крајот од денот ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg