Три нови трилер книги кои ќе ве „поместат од умот“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Три нови трилер книги кои ќе ве „поместат од умот“

За многу љубителите на литературата, добриот трилер е незаменливо парче на книжевна уметност. Особено доколку самата книга ве вовлекува во дејствието уште од првата страница, има одлично изградени ликови и префектна кулминација.

Tri-novi-trileri-koi-ke-ve-pomestat-od-umot-01.jpg

Дали сте подготвени за три, нови трилери кои ќе ве поместат од умот?

Деца на злото - Миодраг Мајиќ

Во средиштето на романот се наоѓа едно драматично убиство, а потрагата по сторителот ќе доведе до низа други настани. Никола Бобиќ, белградски адвокат, не насетува дека одговорите поврзани со злосторството ќе го сменат засекогаш.

Оваа приказна се однесува на сите нас бидејќи во неа ќе пронајдеме рефлексија и на нашата општествена стварност. Но, што е уште поважно, ќе го пронајдеме изгубеното зрно надеж. Дури и во систем длабоко уништен од корупцијата, има место за херои.

Tri-novi-trileri-koi-ke-ve-pomestat-od-umot (1).jpg

Хирургот - Тес Геритсен

Тес Геритсен ќе соочи еден вистински растроен негативец со единствената жена што може да го спречи во намерата повторно да убие. Ноќе, тој тивко влегува во спалните соби на своите жртви, кои немаат претстава дека наскоро ќе се разбудат во вистински кошмар.

Одличен кошмар со медицинска тематика кој ќе ве остави без сон и без зборови.

Tri-novi-trileri-koi-ke-ve-pomestat-od-umot (2).jpg

Врати ме назад - Б.А. Парис

Фин и Лејла се млади, заљубени, и на одмор. Тие возат по автопат кога Фин одлучува да застане на одмориште покрај патот за да отиде до тоалет. Тој излегува од колата, ја заклучува и влегува во тоалетот.

Но кога се враќа, Лејла ја нема – и никој никогаш веќе не ја гледа. Тоа е приказната што Фин им ја кажува на полицајците. Но, тоа не е целата приказна…

Tri-novi-trileri-koi-ke-ve-pomestat-od-umot (3).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нови трилери кои ќе ве држат будни длабоко во ноќта Температурите надвор се совршени за топло чајче и добра книга. А зарем има поинт...
3 нови наслови кои ќе ве освојат од првата страница Летото е сé уште во полн ек, а тоа значи дека денот за читање е подолг, а свежит...
Книгата е сон којшто го држиш во рака - 3 сосема нови книги за страсните читатели „Книгата е сон којшто го држиш во раката“, вака барем тврди писателот Нил Гејман...

Спонзорирани линкови: