Врчак издаде нова песна со ДНК, по пауза од 15 години - Слушнете ја „Посреќна“ (видео)

„Дами и господа, по пауза од 15 години, повторно со вас. Слободно кажете им на сите дека Врчак се врати“, пишува во најавата за новата песна на ДНК и Врчак – „Посреќна“ – која е објавена денес.

vrchak-vo-sorabotka-so-dnk-izdade-nova-pesna-po-pauza-od-15-godini-slushnete-ja-posrekjna-video-011.jpg

Врчак, во соработка со Андреј и Панчо од ДНК, издаде нова песна по цели 15 години пауза.

Песната насловена „Посреќна“ беше најавена пред околу еден месец и им разбуди носталгија на фановите, потсетувајќи ги на минатото и хитовите што ги помниме до денес.

vrchak-vo-sorabotka-so-dnk-izdade-nova-pesna-po-pauza-od-15-godini-slushnete-ja-posrekjna-video-05.jpgфото: Фејсбук

„Дами и господа, по пауза од 15 години, утре повторно со вас: Диџеј Шорти ПИ ака Панчо, Андреј ДНК, Врчак…

Слободно кажете на вашата девојка/дечко, сестра/брат, другар/другарка, мајка/татко дека Врчак is back (се врати)“, пишува на вчерашна објава на Фејсбук профилот на ДНК.

vrchak-vo-sorabotka-so-dnk-izdade-nova-pesna-po-pauza-od-15-godini-slushnete-ja-posrekjna-video.jpgфото: Фејсбук

Од коментарите на Фејсбук е повеќе од очигледно дека и покрај долгата пауза, Врчак има армија верни фанови кои со нетрпение чекаа да се врати на музичката сцена.

vrchak-vo-sorabotka-so-dnk-izdade-nova-pesna-po-pauza-od-15-godini-slushnete-ja-posrekjna-video-04_copy.jpgфото: Фејсбук

Познатиот музичар најави и други песни:

„Наскоро ќе излезат две преубави песни (една со Антониа и една со Барбара), а потоа една со Ламбе, па уште една со Андреј и Панчо, а ќе има и други нови“, пишува Врчак на Фејсбук.

„Посреќна“ е објавена денес, 19-ти ноември, и можете да ја слушнете во продолжение:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Д’римерс со нова песна: Слушнете ја „Ова не е крај” Д'римерс ја објавија нивната петта песна „Ова не е крај". Како што беше најавено...
Промоција на нова песна и видео спот на Дарко Андонов ака ДААН (06.09.2023) Дарко Андонов ДААН ја промовира својата нова песна и спот, „Мојот с...
Сара Мејс во свежо, уникатно и впечатливо издание за новиот видео запис за песната „Очи Вселена“ Ултра модерен звук со диско ритам, заразна мелодија која тешко ќе ви излезе од г...
Слушнете ја новата песна на Dimish – млад талентиран скопјанец кој прави музика од својата соба (вид... Dimish е 21-годишен артист од Скопје кој сам, во својата соба прави, снима и про...
Првата песна на Тамара Волческа на македонски јазик - „Место од спомени“ На 12.07.2023 година, во 12:00 часот, Тамара Волческа ја промовираше својата прв...
Илма Карахмет од Х Фактор го најави првиот албум со нејзината најемотивна песна досега – слушнете ја... Илма Карахмет, сега веќе девојката која јавноста ја памети по учеството во музич...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg