Македонски песни совршени за прв свадбен танц

Песната за првиот свадбен танц треба да биде романтична, да допре до срцата на присутните и да ја опишува љубовта на партнерите кои го слават најубавиот ден во животот.

pesni-za-prv-tanc-01.jpg

Првиот танц е она што се памети целиот живот. Младенците внимателно избираат песни за овој миг, кога заедно го играат првиот свадбен танц кој останува врежан и во меморијата на гостите.

Сепак изборот на совршена песна за прв танц не е едноставна работа. За целиот момент да изгледа волшебно, најважно е да се одбере соодветната песна.

Во продолжение неколку македонски песни кои можат да бидат одличен избор за првиот танц:

Лебедот бел - Нокаут

Бакни ме - Сашка Петковска

Како тебе нема друга - Влатко Лозаноски

Усни на усни - Тоше Проески

За нас почнува живот - Даниела Панчетовиќ

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Нова песна и спот на Дупер: „Кажи ми во лице“ Скопје, 05.01.2024 – Борис Какуринов и Илчо Нечовски очигледно го имаат тајниот ...
D’Reamers ја објавија нивната седма песна насловена „Мали нешта” Бендот D’Reamers ја промовираше нивната нова песна наречена „Мали нешта”. Таа е ...
Промоција на нова песна и видео спот на Дарко Андонов ака ДААН (06.09.2023) Дарко Андонов ДААН ја промовира својата нова песна и спот, „Мојот с...
Сара Мејс во свежо, уникатно и впечатливо издание за новиот видео запис за песната „Очи Вселена“ Ултра модерен звук со диско ритам, заразна мелодија која тешко ќе ви излезе од г...
Слушнете ја новата песна на Dimish – млад талентиран скопјанец кој прави музика од својата соба (вид... Dimish е 21-годишен артист од Скопје кој сам, во својата соба прави, снима и про...
"Живее спомен" - новата песна и видео запис на Тамара Волческа На 10.03.2024 година, во 12:00 часот, Тамара Волческа ја промовираше својата нов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg