Исчезна пред 10 години, а сега подготвена е повторно да ги освои топ листите


Исчезна пред 10 години, а сега подготвена е повторно да ги освои топ листите

Дали се сеќавате на 13-годишната тинејџерка која ги освои топ листите во 2004-та година со песната „Leave (Get Out)“? Набргу потоа целосно исчезна од музичката индустрија, но по повеќе од 10 години таа е повторно назад.

iscezna-pred-10-godini-a-sega-podgotvena-e-povtorno-da-gi-osvoi-top-listite-01.jpg

Јојо се појави на топ листите со песните „Get out (Leave)“ и „Too Little Too Late “, но потоа многу бргу исчезна.

За тоа виновна била нејзината издавачка куќа која не планирала никакви понатамошни проекти со неа. Младата пејачка била очајна, но не можела да се бори против милионската компанија.

Самостојно пробала да издаде неколку песни, но сите поминале лошо.

Изминатата година таа конечно потпишала договор со компанијата Blackground Music и Atlantic Records кои го најавуваат нејзиното враќање на сцената со три песни.

Би можело да ве интересира:

Топ 12 најдобри музички спотови за 2018 Музичките видеа уште можат да бидат најмоќен начин за артистите да ни го претста...
Песни од цртаните филмови кои ќе ве вратат во детството Кога бевме деца, една од најубавите работи во животот ни беа цртаните филмови. ...
Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...

Најчитани неделава