Настапот на Јана Бурческа на Евровизија 2017 (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Настапот на Јана Бурческа на Евровизија 2017 (видео)

Пред само неколку минути, трета по ред од 18 полуфиналисти во втората вечер, настапи нашата Јана Бурческа.

nastapot-na-jana-burceska-na-evrovizija-001_copy.jpg

Како што и очекувавме, не нѐ разочара.

Посебно внимание привлече и најавното видео во кое Јана открива дека е бремена.

Облечена во црна креација со реси како што ја видовме на генералната проба, сама на сцена, со одлично подготвен сценски настап, се надеваме дека токму оваа песна ќе нѐ однесе во финалето:

Би можело да ве интересира:

Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли К... Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...