Втора полуфинална вечер: Кои 10 земји одат во финале на Евровизија?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Готвач 18-04-2019


Втора полуфинална вечер: Кои 10 земји одат во финале на Евровизија?

Синоќа се одржа и втората полуфинална вечер, во која настапуваше и нашата Јана. За жал, не обезбедивме пласман во финалето.

vtora-polufinalna-vecer-koi-10-zemji-odat-vo-finale-na-evrovizija-01.jpg

10-те слободни места во финалето ги пополнија следниве земји:

Бугарија

Белорусија

Хрватска

Унгарија

Данска

Израел

Романија

Норвешка

Холандија

Австрија

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојчето со глас како Џенис Џоплин разочарано излезе од финалето на „... Кортни Хадвин е девојчето кое од аудиција влезе директно во финалните натпревари...
Како помина втората проба на Eye Cue на евровизиската сцена во Лисабон... Eye Cue вчера ја имаа втората проба на евровизиската сцена, а Марија откри еден ...
Првите 10 песни кои влегоа во финале на Евровизија 2018 Синоќа 11-ката во првата полуфинална вечер не им донесе среќа на Eye Cue да се п...