Втора полуфинална вечер: Кои 10 земји одат во финале на Евровизија?


Втора полуфинална вечер: Кои 10 земји одат во финале на Евровизија?

Синоќа се одржа и втората полуфинална вечер, во која настапуваше и нашата Јана. За жал, не обезбедивме пласман во финалето.

vtora-polufinalna-vecer-koi-10-zemji-odat-vo-finale-na-evrovizija-01.jpg

10-те слободни места во финалето ги пополнија следниве земји:

Бугарија

Белорусија

Хрватска

Унгарија

Данска

Израел

Романија

Норвешка

Холандија

Австрија

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
Тамара „растури“ во финалето - моќен настап преполн со емоции (видео) Тамара од срце ја пееше „Proud“, Европа се восхитуваше на нејзината изведба, а н...
Девојчето со глас како Џенис Џоплин разочарано излезе од финалето на „... Кортни Хадвин е девојчето кое од аудиција влезе директно во финалните натпревари...