Португалија победи на Евровизија 2017
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Португалија победи на Евровизија 2017

По неколкучасовно претставување и гласање, конечно е одбран новиот победник на Евровизија 2017.

portugalija-pobedi-na-evrovizija-2017-001

Салвадор Собрал ја однесе победата во Португалија.

Крајот на битката беше извесен уште од самиот почеток на гласањето, кога најмногу 12-ки отидоа за неговиот настап.

Како второпласирана заврши Бугарија, додека на третото место се најде Молдавија.

Официјално, Евровизија 2018-та ќе се одржи во Португалија.

Погледнете го настапот на младиот Салвадор:

Би можело да ве интересира:

Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018 Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue п...
Eye Cue на црвениот тепих на предевровизиска забава во Мадрид (фото) Евровизија оваа година почнува од 8-ми мај, а пробите ќе почнат од оваа недела.&...
По 6 години пауза - Кристина Агилера се врати на сцена со провокативно... 37-годишната пејачка повторно се враќа на сцената со осмиот албум насловен „Libe...