Despacito + 9 свежи хитчиња кои ќе ги пуштиме на најгласно летово


Despacito + 9 свежи хитчиња кои ќе ги пуштиме на најгласно летово

Летните хитчиња се особено интересен феномен – актуелни и заразни со ограничен рок на консумирање од околу 3 месеци. А, потоа паѓаат во длабок заборав.

Letni-hitcinja-koi-ke-gi-pustime-na-najglasno-01.jpg

Сепак летната сезона е пред нас, а оваа година се чини дека го имаме апсолутниот хит на летото 2017:

„Despacito“ на Luis Fonsi & Daddy Yankee feat. Justin Bieber.

Минатото лето го освоија Ријана и Калвин Харис со заедничкиот хит „This is What You Came For“.

Кои се останатите 9 хитови покрај „Despacito“ кои ќе ги слушаме во претстојната летна сезона?

Slide - Calvin Harris feat. Frank Ocean and Migos

Malibu - Miley Cyrus

Carolina - Harry Styles

Bon Appetit - Katy Perry feat. Migos

Passionfruit – Drake

It Ain't Me - Kygo feat. Selena Gomez

I Think of You - Jeremih feat. Big Sean and Chris Brown

I Feel It Coming - The Weeknd feat. Daft Punk

The Cure - Lady Gaga

Звучниците и слушалките на најгласно, коктелот во рака и летото може да започне.

Letni-hitcinja-koi-ke-gi-pustime-na-najglasno-02.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...