Доколку сè уште не ви е здосадена - 10 најдобри преработки на Despacito
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Доколку сè уште не ви е здосадена - 10 најдобри преработки на Despacito

Cover Violín Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee -Jose Asunción-

Despacito на виолина? Релаксирачки и одлично, ќе ја засакате уште повеќе.

Luis Fonsi & Daddy Yankee - "Despacito" ft. Justin Bieber (Cover By LOS 5)

Момците со потекло од Латинска Америка кои се дел од бендот LOS 5 имаат исто така одлична верзија на Despacito.

Despacito - Luis Fonsi COVER BIA SOCEK

Нозете во базен и Despacito на хармоника.

Despacito by Luis Fonsi, Daddy Yankee (UKE cover on the beach!) / Nix

Опуштена укулеле верзија на плажа со мелодичниот глас на Nix. Ја замислувате плажата и водата покрај неа, нели?

VA - Bailando - El Perdon - Despacito MashUp

Битолчанецот Виктор Апостоловски направи одлична преработка на 3 латино песни меѓу кои и Despacito. Едноставно мора да ја слушнете неговата изведба. Нема да звучи нескромно ако кажеме дека може да се носи рамо до рамо со останатите во листата.


Ако сепак не можете без оригиналната Despacito, пуштете си ја веднаш на најгласно:

(О)Милена | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Враќање во младоста - 15 песни за кои нема да верувате дека се стари 1... Не е потребно многу пресметување за да сфатите дека од 2001-ва година имаат поми...