После подолго време: „Ni tú ni yo“ нов летен хит на Џеј Ло


После подолго време: „Ni tú ni yo“ нов летен хит на Џеј Ло

Џенифер Лопез официјално ја промовираше нејзината нова песна „Ni tú ni yo“, која во превод значи „Ниту ти, ниту јас“.

posle-podolgo-vreme-ni-tu-ni-yo-nov-leten-hit-na-dzej-lo-01.jpg

47-годишната убавица во секси издание ја промовираше песната на настапот за прославата за 4-ти јули, во Њујорк.

Новата песна ќе се појави на нејзиниот албум кој ќе биде шпански јазик, а се очекува да биде објавен во септември.

Премиерата на видео спотот за песната „Ni tú ni yo“ ќе биде на 10-ти јули.

Џеј Ло изјавува: „Песната е за кога љубовта навистина ќе те изненади - Ni tú ni yo – Ниту ти, ниту јас, не очекувавме ова да се случи...“

Погледнете го видеото со настапот каде ја промовираше песната, а во второто видео преслушајте ја подобро и очекувајте го видео спотот:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...