После подолго време: „Ni tú ni yo“ нов летен хит на Џеј Ло
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


После подолго време: „Ni tú ni yo“ нов летен хит на Џеј Ло

Џенифер Лопез официјално ја промовираше нејзината нова песна „Ni tú ni yo“, која во превод значи „Ниту ти, ниту јас“.

posle-podolgo-vreme-ni-tu-ni-yo-nov-leten-hit-na-dzej-lo-01.jpg

47-годишната убавица во секси издание ја промовираше песната на настапот за прославата за 4-ти јули, во Њујорк.

Новата песна ќе се појави на нејзиниот албум кој ќе биде шпански јазик, а се очекува да биде објавен во септември.

Премиерата на видео спотот за песната „Ni tú ni yo“ ќе биде на 10-ти јули.

Џеј Ло изјавува: „Песната е за кога љубовта навистина ќе те изненади - Ni tú ni yo – Ниту ти, ниту јас, не очекувавме ова да се случи...“

Погледнете го видеото со настапот каде ја промовираше песната, а во второто видео преслушајте ја подобро и очекувајте го видео спотот:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фиктивно интервју со просечен македонски естраден музичар Трајче Стојчески е типичен фиктивен македонски естраден пејач и скопски фраер. Н...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...