Дали Сантана дал дозвола за „Wild Thoughts“ на Ријана и Калед?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Дали Сантана дал дозвола за „Wild Thoughts“ на Ријана и Калед?

Wild Thoughts е песната која месецов ја слушаме каде и да се движиме, а се наоѓа на албумот на DJ Khaled, во соработка со Ријана.

dali-santana-dal-dozvola-za-wild-thoughts-na-rijana-i-kaled-001.jpg

Како што ќе забележите од прва, семплот е од Сантана, односно од добро познатата „Maria Maria“ од 1999-та.

Што има Сантана да каже за преработката, 18 години подоцна?

„Постои причина зошто заразниот ритам кој го креиравме за Мариа Мариа сè уште одѕвонува до ден денес. Ви го допира срцето. Калед, Ријана и Брајсон го земаа тој ритам и му дадоа нова димензија во Wild Thoughts, но есенцијалните делови на песната сепак останаа недопрени.

Мариа Мариа беше и секогаш ќе биде таа летна песна која те расположува, а Wild Thoughts сметам дека е само продолжение на тоа летно чувство, кое ја прави песната безвременска.

Почестен сум што Калед, Ријана и Брајсон ja почувствуваа намерата на песната Мариа Мариа и ѝ го продолжија рокот.“

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
„Сакам да знам” - Дали ќе успеам, ако останам тука? Неодамна на социјалните мрежи се појавија интересни видеа, кои поттикнаа многу п...
Симеон Коруноски & Кортекс: Чисти емоции создаваат прекрасна песна Македонската музичка сцена доби уште една песна на интересна и млада комбинација...