Despacito уште руши рекорди - сега е најгледано видео на YouTube
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Despacito уште руши рекорди - сега е најгледано видео на YouTube

Песната на Луис Фонси и Деди Јенки, Despacito, очигледно стана толку заразна што откако излезе, постојано го зголемува својот број на фанови.

despacito-gi-srushi-rekordite-i-stana-najgledano-youtube-video-01.jpg

А со тоа, секако и својата гледаност на YouTube.

Веќе подолго време се очекува оваа песна да ги сруши рекордите на најгледано видео, а конечно се случи и тоа.

Долго време врвот го држеше Gangnam Style, на Psy, но од неодамна на врвот се искачи емотивната песна See You Again, од Furious 7 со 3,003,340,829 прегледи.

Сега Despacito го има рекордот со 3,056,292,838 прегледи, а додека го читате ова, сигурно бројот пораснал уште.

Ако не ви е здосадена, слушнете го повторно хитот кој сигурно долго ќе биде на врвот на најгледани YouTube видеа.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ново име, нова среќа за Северна Македонија - Како реагира светот на ев... По домашните мешани реакции за песната и спотот на Proud на Тамара Тодевска, наш...