Забава до бесвест - македонски поп песни на кои порано откачувавме
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Забава до бесвест - македонски поп песни на кои порано откачувавме

Се сеќавате на „Нови дечки“? На Даскал, Ерзана, пијаниот и млад Сашо, P.S., хитовите на Врчак? Супериорниот глас на Маја Саздановска, револуционерните спотови на Ребека, новиот звук на Принц... а на 100% фанки од Александар Митевски?

Makedonski-pop-pesni-na-koi-otkacuvavme-vo-minatoto-01.jpg

Кои златни поп времиња на македонската музика. Порано се правеше вистинска музика, а бога ми и пеевме. И игравме сите, без грижа како изгледаме острана и дали некој гледа во нашиот правец. Бидејќи никој не загледуваше никого.

Сите беа зафатени со шизење.

Потсетете се на најголемите македонски поп хитови од минатото. Можеби ќе се инспирирате да ги пуштите на вашата следна забава, доколку веќе не го правите тоа:

Маја Саздановска – Виртуелен грев

Принц – Седи не ме знаеш

Нови дечки – Забава до бесвест

Сашо – Пијан и млад

Врчак – Пред да заспијам

Ин – Биди ин

Даскал и Снежана – За сите ноќи

Ерзана – Ноќна кралица

BOOM – Јави се

Магија – Магија

Плеј листата продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...