21 песна од првата сезона на Gossip Girl кои заборавивте дека ги обожававте


21 песна од првата сезона на Gossip Girl кои заборавивте дека ги обожававте

Листа на класици, барем за оние кои беа опседнати со „xoxo, Gossip Girl.“

21-pesna-od-prvata-sezona-na-gossip-girl-koi-zaboravivte-deka-gi-obozavavte-01.jpg

Девојките ќе разберат, момците можеби ќе превртат очи, но ова е дефинитивно најдобрата плеј-листа ако сакате малку ретро:

Whine Up - Kat DeLuna feat. Elephant Man

Apologize - Timbaland feat. OneRepublic

Rockstar - Prima J

Young Folks - Peter Bjorn And John

Hit Me Up - Gia Farrell

Hang Me Up to Dry - Cold War Kids

I Got It From My Mama - will.i.am

Believe - The Bravery

Don't Matter - Akon

When Did Your Heart Go Missing? - Rooney

Листата продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Враќање во младоста - 15 песни за кои нема да верувате дека се стари 1... Не е потребно многу пресметување за да сфатите дека од 2001-ва година имаат поми...