Што ќе слушаме оваа есен? Хитчиња кои ќе ги „рокнеме“ на најгласно


Што ќе слушаме оваа есен? Хитчиња кои ќе ги „рокнеме“ на најгласно

Конечно може да здивнеме, бидејќи ја пензиониравме Despacito. Време е за доза свежи хитчиња кои ќе ги пуштиме на најгласно оваа есен.

Sto-ke-slusame-ovaa-esen-01.jpg

Во листата на изведувачи и нема некои изненадувања. И оваа есен ќе им припадне на Сем Смит, Тејлор Свифт, Зејн и Сиа, ремиксот на Mi Gente со Бијонсе и можеби една од најдобрите песни од новиот албум (Concrete and Gold) на Foo Fighters, The Sky Is a Neighborhood.

Слушнете ги песните во кои ќе уживаме оваа есен:

… Ready for it? - Taylor Swift

Too Good at Goodbyes - Sam Smith

Love - Lana Del Rey

Why Don’t You Come On - DJDS, Khalid & Empress Of

Love So Soft - Kelly Clarkson

Dusk Till Dawn - ZAYN feat. Sia

The Sky Is a Neighborhood - Foo Fighters

Mi Gente (Remix) - J Balvin & Willy William Feat. Beyoncé

Willy Wonka - Macklamore Feat. Offset

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...