Хит на Фејсбук: Четири наши девојчиња ја пеат „Слушам кај шумат шумите“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Готвач 18-04-2019


Хит на Фејсбук: Четири наши девојчиња ја пеат „Слушам кај шумат шумите“

Откако старата македонска „Слушам кај шумат шумите“ беше препеана од Next Time, очигледно ја научија и најмладите.

hit-na-facebook-cetiri-nashi-devojcinja-ja-peat-slusham-kaj-shumat-shumite-001.jpg

Така, на Фејсбук станаа хит четирите наши девојчиња кои возејќи се во автомобил ја пееја оваа песна. Родителите снимаа, додека тие го даваа најдоброто од себе.

Видеото оригинално беше објавено на фан страната на Next Time, но за само неколку часа се прошири вирално.

„Една од поентите зошто се обработуваат старите изворни песни“ гласи насловот и објаснувањето од Next Time.

Уживајте во детската верзија:

Edna od poentite zosto se obrabotuvaat starite izvorni pesni!...

Edna od glavnite pricini zosto se obrabotuvaat ovie stari narodni izvorni pesni!!! Srcinja:)

Posted by Next Time on Friday, October 20, 2017

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли К... Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...
Дали сте знаеле? - Во „Липе цвату“ свирел нашиот виртуоз на гајда Пеце... Ова е интересен податок кој сепак не им е познат на многумина. Гајдата која одек...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...