Време за македонска забава - безвременските хитови на Маријана и Росана
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Време за македонска забава - безвременските хитови на Маријана и Росана

Не знам колкумина од вас имаат обичај да пуштаат македонска музика на забавите и родендените, но доколку немате таква навика, дефинитивно треба да почнете да ја практикувате.

Bezvremenskite-hitovi-na-Marijana-i-Rosana-01.jpg

Бидејќи македонските хитови „од нашето време“ се едни од најубавите песни на естрадата.

Посебно признание треба да им се оддаде на сестрите близначки, Маријана и Росана.

Тие за прв пат настапиле заедно кога имале само 17 години, а сите ги паметите нивните насмеани лица и синхронизираните гласови.

За песните и не е потребно многу да се зборува. „Признавам“ повторно воскресна после долги години и ни стана љубовна химна, потсетувајќи нè на убавите песни коишто ги слушавме порано.

Навистина, квалитетни мелодии како овие се реткост денес. Можеби затоа и толку многу ги сакаме.

Меѓу нив ќе ги слушнете големите хитови како „Едно срце имам“, „Љубов“ и „Ако не исчезнам“ и некои можеби помалку познати, но подеднакво убави песни.

Уживајте во најдобрите безвременски хитови на македонскиот бренд, Маријана и Росана:

Признавам

Ако не исчезнам

Едно срце имам

Око мое

Љубов

Стој

Малечок

Илузија фантазија

Одлучи, Горане

Опасна зона

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...