Најубавите љубовни песни од 2017 година


Најубавите љубовни песни од 2017 година

Ви здосади Despacito или сè уште си ја потпевнувате, иако сме при крајот на 2017-тата година?

Najubavite-ljubovni-pesni-koi-se-ispeaa-vo-2017-01.jpg

Таа влезе во листата на најубавите љубовни песни за годината која полека си заминува, заедно со уште неколку познати хитови и рефрени.

Сосема очекувано и заслужено, Ед Ширан се најде на списокот со дури 2 романтични песни.

Кој е вашиот фаворит, односно најубавата љубовна песна за 2017 година?

French Montana - Unforgettable ft. Swae Lee

Ed Sheeran – Perfect

Zayn - Dusk Till Dawn ft. Sia

Miley Cyrus – Malibu

Coldplay - All I Can Think About Is You

James Arthur - Say You Won't Let Go

Zara Larsson - So Good

Ed Sheeran - Shape of You

Уште 7 песни на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...