Најубавите љубовни песни од 2017 година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Најубавите љубовни песни од 2017 година

Ви здосади Despacito или сè уште си ја потпевнувате, иако сме при крајот на 2017-тата година?

Najubavite-ljubovni-pesni-koi-se-ispeaa-vo-2017-01.jpg

Таа влезе во листата на најубавите љубовни песни за годината која полека си заминува, заедно со уште неколку познати хитови и рефрени.

Сосема очекувано и заслужено, Ед Ширан се најде на списокот со дури 2 романтични песни.

Кој е вашиот фаворит, односно најубавата љубовна песна за 2017 година?

French Montana - Unforgettable ft. Swae Lee

Ed Sheeran – Perfect

Zayn - Dusk Till Dawn ft. Sia

Miley Cyrus – Malibu

Coldplay - All I Can Think About Is You

James Arthur - Say You Won't Let Go

Zara Larsson - So Good

Ed Sheeran - Shape of You

Уште 7 песни на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Били Ајлиш ја пее насловната песна за новиот филм со Џејмс Бонд, но дали е најдобрата досега? 18-годишната музичка сензација Били Ајлиш ја напиша и испеа носечката песна за н...
Доза музичка носталгија - Сања Лефкова, Ноне и уште 9 заборавени ѕвезди од македонската поп естрада Каде се денес? Емил Арсов од потрагата по музички ѕвезди М2, како и Бојана Божин...

Спонзорирани линкови: