Невиден талент на кој регионот му се поклонува: 5-годишниот Љуба Станковиќ (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Невиден талент на кој регионот му се поклонува: 5-годишниот Љуба Станковиќ (видео)

Најмладиот натпреварувач во музичкото шоу „Ѕвездичките на Пинк“ со својот неверојатен талент стекна огромен број на фанови во целиот регион.

neviden-talent-na-koj-regionot-mu-se-poklonuva-5-godishniot-ljuba-stankovikj-video-01.jpg

Љуба Станковиќ од Белград инстантно стана момче ѕвезда со своето појавување во регионалното музичко шоу „Ѕвездичките на Пинк“.

5-годишниот Љуба со секој свој настап ги поместуваше границите и предизвикуваше овации од публиката и коментари полни воодушевување од членовите на жирито.

Најголем впечаток остави со изведбата на песната „Бато“ на нашата Калиопи за која се потребни неверојатни гласовни способности.

Воодушевената Калиопи во декември го сподели неговиот настап на социјалните мрежи и напиша: „Јас сум најголемиот фан на Љуба Станковиќ“.

Оттогаш тој беше на ниво на задачата и секој нов настап му беше подобар од претходниот. Изгледа новата ѕвезда во регионот е родена.

Потсетете се на дел од неговите настапи од крајот на минатата година:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...