Концерти во регионот на кои треба да присуствувате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Концерти во регионот на кои треба да присуствувате

Во следните месеци регионот ќе биде посетен од навистина квалитетни бендови. Почнувајќи од хеви-метал бенд Therion и генијалецот Roger Waters до незаменливите Scorpions… 

koncerti vo regionot na koi treba da prisustvuvate 2

Нема сомнение дека сите почитувачи на добар звук ќе ги одбројуваат деновите до почеток на самите концерти.   

THERION – 06.03.2018 – Дом Омладине, Белград

Шведскиот симфоник-готик метал бенд Therion ќе го промовираат нивниот најнов албум Beloved Antichrist. Настапот ќе биде во форма на метал опера со времетраење од три часа.

Како што соопштува бендот, ова ќе биде единствената турнеја со ваков вид на перформанс, кој никогаш нема да се повтори.

koncerti vo regionot na koi treba da prisustvuvate 3

ROGER WATERS – 04.05.2018 – Арена Армеец, Софија

Соосновачот на легендарните Pink Floyd и креативниот генијалец Roger Waters ќе одржи концерт во Арена Армеец во Софија.

Сите љубители на добра музика и вистински рок не треба да го пропуштат овој визуелен спектакл.

koncerti vo regionot na koi treba da prisustvuvate 1

SCORPIONS – 10.06.2018 – Арена Штар, Белград

Концертот на групата Scorpions, кој требаше да се одржи на 7 декември 2017, преместен е за 10 јуни 2018 година во Арена Штарк.

Една од најпознатите хеви-метал групи од Германија, која постои повеќе од 50 години и има продадено над 100 милиони албуми, на почеток на јуни ќе приреди вистински музички спектакл за сите љубители на рокенрол. Ова е дефинитивно концерт што не смее да се пропушти. 

koncerti vo regionot na koi treba da prisustvuvate 5

Автор: Евгениј Хоуп | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога ќе си ги испееш најдлабоките емоции - 25 години од култната „Не д... Пејачката која го поседува еден од најуникатните гласови на Балканот, огнената д...
Култниот албум на Red Hot Chili Peppers „Californication“ прослави 20 ... Седмиот албум на американскиот бенд Red Hot Chili Peppers издаден на 8 јуни, 199...
Плејлиста од 12 песни за кога се возите сами во автомобил Возењето сами во автомобил докажано има терапевтски моќи за да ви го подигне рас...