Објавена песната на Eye Cue која ќе нè претставува на Евровизија 2018 година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Готвач 18-04-2019


Објавена песната на Eye Cue која ќе нè претставува на Евровизија 2018 година

Lost and Found е песната која ќе нè претставува на годинешниот избор за најдобра песна на Евровизија. 

Promovirana-pesnata-na-Eye-Que-koja-ke-ne-pretstavuva-na-Evrozivija-2018-01.jpg

Бендот Eye Cue за првпат ја промовираше избраната песна денес, на 11 март, точно во 19.30 часот во Дневикот на МТВ1.

Promovirana-pesnata-na-Eye-Que-koja-ke-ne-pretstavuva-na-Evrozivija-2018-02.jpg

Музиката и текстот за песната ги напиша фронтменот на Eye Cue, Бојан Трајковски, а аранжманот е на Дарко Димитров.

Режисерот на спотот е Јован Коцировски, додека огромен тим бил задолжен за тој да изгледа беспрекорно бидејќи е снимен во еден непрекинат кадар, односно т.н. one shot спот.

Да го видиме конечниот музичкиот производ од Македонија кој ќе нè претставува оваа година во мај на Евросонгот 2018, којшто ќе се одржи во Лисабон:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018 Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue п...
Симеон Коруноски & Кортекс: Чисти емоции создаваат прекрасна песна Македонската музичка сцена доби уште една песна на интересна и млада комбинација...