Сите верзии и преработки на антологиската „На Велигден сум се заљубил“ од Џокси
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Сите верзии и преработки на антологиската „На Велигден сум се заљубил“ од Џокси

Каков празник е оној без антологиската „На Велигден сум се заљубил“ од Џина Папас Џокси? Сепак, секој ден не е Велигден, а ретко кој поминува без оваа песна која најмногу ќе ја слушнете во овој период од годината.

Site-verzii-i-prerabotki-na-Veligden-sum-se-zaljubil-01.jpg

Некако симболично и сосема природно го врзуваме најголемиот хит на Џокси со велигденските празници.

Песната доживеа неколку различни верзии, ремиски и преработки во текот на годините, а најмногу ја паметиме онаа на Ламбе Алабаковски и минатогодишната на Пепа Димитрова.

Сепак, оригиналот си е оригинал, зарем не? Преслушајте и одлучете самите:

Џина Папас Џокси

Ламбе Алабаковски

Club mix by Erik Fox

Пепа Димитрова

Балкан бенд

Mini mix на Demian records

Андријана Јаневска

Martinijan Kirilovski & High Quality Band

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...