Евровизискиот настап со кој Eye Cue ја претставија Македонија во Лисабон (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Евровизискиот настап со кој Eye Cue ја претставија Македонија во Лисабон (видео)

Вечерва се претставивме 11-ти по ред, од сите 19 земји-учеснички во првата полуфинална вечер на Евровизија 2018.

evroviziskiot nastap so koj eye cue ja pretstavija makedonija vo lisabon 001

По три проби, Eye Cue конечно го имаше долгоочекуваниот настап и сè помина во најдобар ред, без грешки и незгоди.

Марија го промени аутфитот за време на изведувањето на песната, а заедно со придружните вокали направија одлична атмосфера во салата.

evroviziskiot nastap so koj eye cue ja pretstavija makedonija vo lisabon 2 1

Целосниот настап погледнете го во продолжение и проценете дали е доволен за влез во финале:

Би можело да ве интересира:

Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018 Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue п...
Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли К... Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...
Симеон Коруноски & Кортекс: Чисти емоции создаваат прекрасна песна Македонската музичка сцена доби уште една песна на интересна и млада комбинација...