Музички хитчиња за 2018 - која песна ќе ја слушаме најмногу ова лето?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Музички хитчиња за 2018 - која песна ќе ја слушаме најмногу ова лето?

Ако минатата 2017 година беше целосно во знакот на „Despacito“, оваа може да здивнеме. Сè уште нема ново латино хитче на повидок, иако никогаш не се знае...

Koja-pesna-ke-se-slusa-najmnogu-ova-leto-2018-01.jpg

Сепак, одредени песни се закануваат дека ќе го земат приматот на летно хитче за 2018 година.

Што ќе се пушта на звучниците на најсилно ова лето?

Finesse (Remix) - Bruno Mars feat. Cardi B

Never Be the Same - Camila Cabello

God's Plan – Drake

These Days - Rudimental feat. Jess Glynne, Macklemore, Dan Caplen

Say Something - Justin Timberlake feat. Chris Stapleton

All the Stars - Kendrick Lamar & SZA

Уште 8 песни на следната страна...Би можело да ве интересира:

Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...