Наградата за најлошо облечени на Евровизија 2018 ја добија претставниците на Македонија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Наградата за најлошо облечени на Евровизија 2018 ја добија претставниците на Македонија

На 18-ти мај Eye Cue ја претставија Македонија на првата полуфинална вечер на Евровизија, но за жал не успеаја да се пласираат во финале.

nagradata-za-najlosho-oblecheni-na-evrovizija-2018-ja-dobija-pretstavnicite-na-makedonija-01.jpg

Па, како тоа да не беше доволно, долго потоа се зборуваше за лошиот моден избор и стајлингот на преставниците.

Но, очигледно не остана само на критики од страна на фановите и експертите, туку успеавме и да „заслужиме“ награда за тоа.

Од гледачите било побарано да гласаат за оној кој сметаат дека е најлошо облечен претставник, од сите 43, а кој ќе има најмногу гласови, ќе биде „победеник“ на 22-рата Barbara Dex награда.

На повеќето од нив, најмногу им паднал во очи аутфитот на Марија, кој сметаат дека воопшто не бил складен во целина.

nagradata-za-najlosho-oblecheni-na-evrovizija-2018-ja-dobija-pretstavnicite-na-makedonija-002.jpg

За потсетување, Марија на настапот носеше розово палто комбинирано со кратки сребрени шорцеви, а кон средина на настапот го соблече палтото и го откри и сребрено-светкавиот мрежест топ, со многу различни шари.

Дизајнер на креацијата на Марија е Александар Бимбилоски, а по големиот број критики, тој се огласи на неговиот Фејсбук профил и напиша дека според него претставниците на Македонија никогаш не изгледале помодерно:

Сакам само да се заблагодарам до мојот Dream Team за исполнувањето на еден од моите најстари сништа Bojan Trajkovski...

Posted by Alek Bimbiloski on Thursday, May 10, 2018

По Македонија, во топ 5 добитници на наградата се најдоа Австралија, Белгија, Црнагора и Израел.

Сепак, не е првпат нашата земја да ја добие оваа награда, со оглед на тоа што претходно ја доби и Мартин Вучиќ, кога ја претставуваше Македонија во 2005-та година.

nagradata-za-najlosho-oblecheni-na-evrovizija-2018-ja-dobija-pretstavnicite-na-makedonija-02.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018 Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue п...
Срамежливо девојче „растури“ на Америка има талент и од аудиција - вле... 13-годишно девојче со име Кортни Хадвин ги натера судиите да станат на нозе, а Х...
По неизвесноста, донесена одлуката во кој израелски град ќе се одржи Е... По победата на Израел на Евровизија 2018 не беше сигурно во кој град од оваа држ...