„Волшепства мали“ од македонското музичко минато кои сте ги заборавиле
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


„Волшепства мали“ од македонското музичко минато кои сте ги заборавиле

Замислете да успеете го вклучите вашиот компјутер од 2008 година со Windows XP и да пронајдете над 7000 песни на него! Некои од нив толку одамна неслушнати и подзаборавени, особено од домашната музичка сцена.

Volsepstva-mali-od-makedonskoto-muzicko-minato-01.jpg

Како друштво кое особено многу ја цени добрата ретро македонска музика, не поминува ниту една забава без Куку Леле, Дарио, Ерзана и многу други омилени домашни изведувачи.

Но овие песни се толку заборавени од причина што и тогаш не го заслужија вниманието кое го заслужуваат, време е да им оддадеме почесен омаж и да ги „рокнете“ на најсилно на следната журка.

Уживајте:

Ева Нединковска – Слатка треска

Џеват и Бексо – Несудена

Д.Н.О – Кога тогаш

Bei The Fish & Каролина – Ideal Woman

Марија Каева и Принц – И веднаш е некогаш

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...
Враќање во младоста - 15 песни за кои нема да верувате дека се стари 1... Не е потребно многу пресметување за да сфатите дека од 2001-ва година имаат поми...