Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век

Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на нови музички жанрови, елементи, експерименти... За среќа, голем дел од нив беа успешни.

plej-lista-100-te-najdobri-pesni-na-21ot-vek-001.jpg

Па, ако тргнеме од 2000-та година и стигнеме до денес, музичкиот времеплов би го сумирале во 100 најслушани песни.

Сигурно ќе најдете барем 10-тина кои сте заборавиле дека постојат.

Пуштете на најгласно:

100. Gasolina , Daddy Yankee feat. Glory, 2004

plej-lista-100-te-najdobri-pesni-na-21ot-vek-1.jpg

99. Int'l Players Anthem (I Choose You) , UGK feat. Outkast, 2007

98. Archie, Marry Me , Alvvays, 2014

97. 1901 , Phoenix, 2009

96. Tighten Up , The Black Keys, 2010

95. Can not Get You Out Of My Head , Kylie Minogue, 2001

94. Jesus Walks , Kanye West, 2004

93. I'm Not Okay (I Promise) , My Chemical Romance, 2004

92. Stoned and Starving , Parquet Courts, 2012

91. Despacito (Remix) , Luis Fonsi feat. Daddy Yankee and Justin Bieber, 2017

90. 1 Thing , Amerie, 2005

plej-lista-100-te-najdobri-pesni-na-21ot-vek-2.jpg

89. Hate to Say I Told You So , The Hives, 2000

88. Hannah Hunt , Vampire Weekend, 2013

87. We Belong Together , Mariah Carey, 2005

86. I Love It , Icona Pop w / Charli XCX, 2012

85. My Shot , Original Broadway Cast of 'Hamilton', 2015

84. One More Time , Daft Punk, 2000

83. Lost Cause , Beck, 2002

82. New Slang , The Shins, 2001

81. Hollaback Girl , Gwen Stefani, 2004

plej-lista-100-te-najdobri-pesni-na-21ot-vek-3.jpg

80. Ante Up (Robbin-Hoodz Theory) , MOP, 2000

79. Drop It Like It's Hot , Snoop Dogg feat. Pharrell, 2004

78. Young Folks , Peter Bjorn and John, 2006

77. Losing My Edge , LCD Soundsystem, 2002

76. Get Lucky , Daft Punk feat. Pharrell Williams, 2013

75. The House That Built Me , Miranda Lambert, 2009

74. Letter From an Occupant , The New Pornographers, 2000

73. House of Jealous Lovers , The Rapture, 2002

72. Bad and Boujee , Migos feat. Lil Uzi Vert, 2016

71. Call Me Maybe , Carly Rae Jepsen, 2011

70. American Idiot , Green Day, 2004

plej-lista-100-te-najdobri-pesni-na-21ot-vek-4.png

69. Thinkin Bout You , Frank Ocean, 2012

68. Springsteen , Eric Church, 2011

67. What You Know , TI, 2006

66. Beez in the Trap , Nicki Minaj feat. 2 Chainz, 2012

65. We Found Love , Rihanna feat. Calvin Harris, 2011

64. DNA , Kendrick Lamar, 2017

63. Sugar, We're Goin Down , Fall Out Boy, 2005

62. Teenage Dream , Katy Perry, 2010

61. Hung Up , Madonna, 2005

plej-lista-100-te-najdobri-pesni-na-21ot-vek-5.jpg

60. The Wire , Haim, 2013

59. Bodak Yellow , Cardi B, 2017

58. Ni ** as in Paris , Jay-Z and Kanye West, 2011

57. Do You Realize? , The Flaming Lips, 2002

56. Weird Fishes / Arpeggi , Radiohead, 2007

55. 212 , Azealia Banks feat. Lazy Jay, 2011

54. Portions for Foxes , Rilo Kiley, 2004

53. Oblivion , Grimes, 2012

52. Chandelier , Sia, 2014

51. Single Ladies (Put a Ring on It) , Beyoncé, 2008

plej-lista-100-te-najdobri-pesni-na-21ot-vek-6.jpg

Листата продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Интервју Replay: Секој настап каде луѓето реагираат позитивно на нашат... Бендот Replay активно свири веќе 4 години и бендот е составен од гитара, &n...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...

Најчитани неделава