13-те најжешки спотови по 2000-та година (видео)


13-те најжешки спотови по 2000-та година (видео)

Ако некогаш добар спот подразбираше видео приказна која ќе ја раскаже суштината на песната, денес тоа значи едно – голотија, во големи количини.

13te-najzeski-spotovi-po-2000ta-godina-video-001.jpg

Факт е дека од 2000-та година, па навака, музичката индустрија драстично се промени и голото тело стана во фокусот на спотовите.

Затоа, ви ја пренесуваме листата на најжешки спотови на кои сведочевме во последниве две децении:

D'Angelo - Untitled

Britney Spears - Toxic

Beyoncé - Partition

Nelly - Hot In Herre

Rihanna - S&M

Beyoncé - Drunk in Love ft. JAY Z

Листата продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео) За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...
Зошто Селин Дион не сакала да ја отпее „My Heart Will Go On" - химната на љубовта? Вториот најпродаван сингл на женски изведувач во историјата и осмиот најдобро пр...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...